Włosy farbowane wymagają szczególnej pielęgnacji. Farby skutecznie osłabiają ich kondycję oraz strukturę, co mocno przekłada się na ich wygląd. Z tego też względu koniecznie zwróćmy uwagę na właściwy dobór kosmetyków, które przywrócą im blask i sprawią, że staną się nawilżone i właściwie zadbane. O jakich mowa? Podpowiadamy.

​Czego nie robić po farbowaniu włosów?

Po farbowaniu włosów nie powinniśmy przede wszystkim stawiać na ich pielęgnację. Dajmy im odpocząć – poczekajmy przynajmniej 24 godziny, aby umyć je z pomocą szamponu. Jeśli tego nie zrobimy możemy narazić się na to, że barwnik szybko zacznie się wypłukiwać – już przy pierwszym myciu. Nie bez znaczenia pozostaje także częstotliwość mycia włosów farbowanych. O ile nie mają one tendencji do przetłuszczania się, to nie powinniśmy ich myć każdego dnia.

​Co na włosy farbowane?

Jak już wspomnieliśmy, włosy farbowane wymagają szczególnej pielęgnacji, aby móc cieszyć się ich zdrowym wyglądem. Konieczne jest więc to, aby zaprzyjaźnić się z dobrej klasy odżywką do włosów, którą bodziemy stosować po każdym myciu szamponem. Warto sięgać po sprawdzonych producentów, którzy produkują kosmetyki do włosów farbowanych – takie działanie sprawi, że staną się one nawilżone i odżywione. Poprawi się także ich struktura, a co za tym idzie – będziemy mieli istotny wpływ na jakość oraz trwałość koloru. Koniecznie stawiajmy na kosmetyki, które są dobrane do barwy kosmyków. To bardzo ważny czynnik determinujący wybór kosmetyku.

​Jak pielęgnować włosy farbowane?

Pielęgnacja włosów farbowanych to nie tylko skompletowanie dobrej klasy kosmetyków, które są jej dedykowane, ale także korzystanie z dobrej temperatury wody. Koniecznie stawiajmy na letnią – nigdy na gorącą. Myjąc włosy starajmy się wykonać masaż głowy, którego zadaniem będzie poprawa ukrwienia, jak również znaczne wzmocnienie cebulek kosmyków.

Właściwa pielęgnacja włosów farbowanych to przede wszystkim dobór odpowiedniej klasy kosmetyków. Kolejna ważna kwestia to także to, żeby nie mieć oporów przed kupowaniem tych z górnej półki, a zwłaszcza z naturalnym składem. Pamiętajmy o tym, że cena nie jest najważniejsza, a jakość. Ta sprawia, że będziemy w stanie kompleksowo zadbać o włosy i sprawić, że mimo podrażnień, jakie niesie ze sobą stosowanie farby, będą one odżywione i zadbane, a więc wyglądać zdrowo. Będą lśniły i zachwycały każdego dnia.

Dodaj komentarz