Aranżacja salonu w stylu skandynawskim to przede wszystkim zamiłowanie do wszystkiego, co naturalne – do materiałów takich jak drewno, len, bawełna, wiklina czy też kamień. Nasi sąsiedzi nie mają lekko z pogodą – słońca jest u nich bardzo mało, więc postanowili, że tego rodzaju braki mocno zrekompensują sobie we wnętrzach własnych domów, w tym także w pokoju dziennym. Jak go urządzić w stylu skandynawskim i czy tego rodzaju aranżacja będzie modna w 2022 roku? Podpowiadamy.

Styl skandynawski – co go charakteryzuje?

Styl skandynawski to przede wszystkim stawianie na moc natury. Jak wiadomo, nasi północni sąsiedzi nie mają zbyt wiele słonecznych dni, za to wszystko, co ich otacza bardzo mocno stawia na naturalne podejście. Hygge – to Skandynawowie kochają. Nic więc dziwnego, że we wnętrzach ich domów na próżno szukać materiałów, które nie są naturalne czy też kolorów przywodzących na myśl przytłoczenie. Zastępują je całą paletą jasnych barw w pakiecie z drenem, kamieniem naturalnym, lnem, bawełną czy też wełną. Na próżno szukać u nich także zbędnych dodatków czy też akcesoriów. W skandynawskich domach ma być minimalistyczne, ale nie oznacza to wcale, że surowo – a wręcz przeciwnie. Świetnie sprawdzają się różnego rodzaju dodatki i akcesoria z pomocą których można stworzyć wnętrza sprzyjające relaksowi, odpoczynkowi i temu, że po prostu chce się w nich przebywać.

Jak urządzić salon w stylu skandynawskim?

Salon w stylu skandynawskim jest przede wszystkim uporządkowany. Widoczny jest w nim podział na strefy – to jest bardzo ważna kwestia. Nie bez znaczenia pozostaje także to, że używane są do tego dodatki i akcesoria przywodzące na myśl naturę. Można więc posiłkować się drewnianą komodą czy też ścianką ażurową wykonaną z lameli, aby oddzielić np. strefę relaksu od strefy jadalnianej.

Salon w stylu skandynawskim można wpisać do wnętrzarskich trendów 2022. Dlaczego? Otóż dlatego, że projektanci bardzo mocno lansują naturę, wszystko, co jest z nią związane, w tym styl eko, który bardzo nawiązuje do stylu skandynawskiego. Modny salon 2022 pełen jest naturalnych materiałów, więc skandynawskie zamiłowanie do nich jak najbardziej się w taką konwencję wpisuje. Można więc ozdobić nimi kanapę usytuowaną na wysokich drewnianych nóżkach, która jest szara lub biała. Do tego stoli kawowy – oczywiście drewniany, rodzinne fotografie na jasnych ścianach w towarzystwie białych zasłon. Mnóstwo kwiatów, jasne pledy, zielone akcenty – i przepis na salon w stylu skandynawskim już jest nasz.

Dodaj komentarz