Poszukiwanie pracy jest wyzwaniem, zwłaszcza biorąc pod uwagę konkurencyjny rynek pracy w Polsce. Jeśli cały czas nie udaje Ci się znaleźć pracy, to ten artykuł jest dla Ciebie. Poniżej opisujemy 5 sposobów na szukanie zatrudnienia. Korzystając z naszych porad, z pewnością znajdziesz pracę w szybkim czasie. 

Gazety i czasopisma zawodowe

Gazety są najchętniej wybieranym źródłem ofert pracy. Mimo że wiele firm publikuje oferty pracy w Internecie, wciąż można znaleźć ogłoszenia o pracę w gazetach. Jeśli pracujesz w określonej branży, kup specjalistyczne czasopisma, ponieważ często zawierają one osobne rubryki z ofertami pracy. Przeglądając fizyczne czasopisma, możesz nie tylko dowiedzieć się ciekawych rzeczy o danej branży, lecz także zobaczyć, jakie firmy poszukują specjalistów. Przeglądając gazety, znajdziesz oferty pracy w Radomiu, czyli na mniejszych rynkach.

Agencje rekrutacyjne

Szukając sposobów, pozwalających znaleźć pracę, nie zapomnij o usługach profesjonalnych rekruterów i headhunterów. Specjaliści tego typu znają rynek pracy od podszewki i mogą pomóc Ci usprawnić poszukiwania pracy. Nawiązując współpracę z agencją, będziesz miał bądź miała dostęp do informacji o ofertach pracy z agencji, które nie są widoczne w internecie. Jeśli jesteś studentem lub świeżym absolwentem, skontaktuj się ze swoją uczelnią, aby sprawdzić, czy oferuje bezpłatne usługi pośrednictwa pracy.

E-maile spekulacyjne

Wysyłanie listów do potencjalnych pracodawców to dość staromodny sposób wyszukiwania potencjalnych ofert pracy, które nie zostały jeszcze opublikowane. Spróbuj skorzystać z tej metody, wysyłając wiadomości e-mail. Sporządź listę firm, dla których chciałbyś pracować i znajdź osobę, która powinna otrzymać Twoją wiadomość. Poinformuj osoby z listy, że interesuje Cię stanowisko w firmie, wymień swoje doświadczenie i kwalifikacje. Wiadomość można zakończyć informacją, że bardzo czekasz na rozmowę kwalifikacyjną w najbliższym czasie. Gdy długo nie dostaniesz odpowiedzi, zadzwoń do kierownika ds. rekrutacji, aby upewnić się, że dana osoba otrzymała od Ciebie wiadomość.

Strony internetowe z wyszukiwaniem pracy

Wielu pracodawców zamieszcza oferty pracy na specjalnie do tego celu zaprojektowanych stronach internetowych. Witryny te umożliwiają również osobom poszukującym pracy publikowanie życiorysów, aby potencjalni pracodawcy mogli się z nimi zapoznać. Zachowaj ostrożność, umieszczając swoje dane osobowe w domenie publicznej i postępuj zgodnie z instrukcjami dotyczącymi ustawień prywatności. Jedną z opcji jest użycie dedykowanego adresu e-mail, aby Twoje osobiste dane kontaktowe pozostały prywatne. Pamiętaj, aby usunąć swoje CV i profil, gdy tylko dostaniesz pracę.

Szanse związane ze stażem

Zbadaj firmy w swojej branży, aby dowiedzieć się, które z nich oferują staże płatne oraz staże bezpłatne. Odbycie stażu może być dobrym sposobem dołączenie do miłego zespołu. Podczas stażu dołóż wszelkich starań, aby pokazać dokładnie, co masz do zaoferowania firmie.

Dodaj komentarz