Nie sposób jest nie słyszeć o biokominkach. To trend, który szturmem zdobył serca ludzi i zajął bardzo ważne miejsce w sztuce aranżacji wnętrz. Coraz więcej osób się na niego decyduje i spełnia swoje marzenia o kominku, w którym płonie ogień. Zdobądź wiedzę i przekonaj się, czy tego rodzaju kominek sprawdzi się też w Twoim domu.

Zalety biokominków

Salon, w którym pojawi się takie źródło ogrzewania od razu będzie wyglądał na przytulniejszy. Będzie też cieplejszy – zwłaszcza, gdy w jego wnętrzu zapłonie ogień. Ciepłe i jasne światło pozwala się zrelaksować i sprawia, że pokój dzienny zmienia się w przyjemne miejsce spotkań. Dużo łatwiej jest je też utrzymać, w porównaniu do tradycyjnych odpowiedników. Paleniska nie trzeba czyścić po każdym użyciu.

Rodzaje biokominków

To obiekty bardzo wdzięczne w aranżacji wnętrz, bo występują w wielu odmianach, dzięki czemu dużo łatwiej jest je dopasować do określonych potrzeb i możliwości. Wśród biokominków wyróżnia się:

  • Wolnostojące – nie trzeba ich wieszać na ścianie, stoją całkowicie samodzielnie. Dlatego bez problemów można je przenosić z miejsca na miejsce – mogą być zawsze tam, gdzie tego chcesz.
  • Narożne – rozwiązanie równie rzadkie, co efektowne. Doskonale pasuje do wnętrz urządzonych w stylu minimalistycznym lub skandynawskim. Gdy zostanie dodatkowo zabudowany, wydaje się jeszcze większy niż jest w rzeczywistości.
  • Dwustronne – możesz się na taki pokusić, jeśli dysponujesz dużą przestrzenią. Nie tylko możesz podziwiać płomienie z obu stron, ale też możesz wyznaczyć w ten sposób określone strefy – na przykład oddzielić część kuchenną od pokoju dziennego, w przypadku kuchni otwartych na salon.
  • Wiszące – można go zawiesić klasycznie, na ścianie lub bezpośrednio pod sufitem.

Do jakiego wnętrza będą pasować?

W zależności od swojego rodzaju nadadzą się do każdego rodzaju wnętrz, niezależnie od ich wielkości. Można je też dopasować do dowolnego stylu – będą świetnie prezentować się w pokoju urządzonym w stylu hygge, ale też w salonie nowoczesnym, artystycznym czy minimalistycznym i wielu innych.

Czy nadają się do mieszkań w blokach?

Tak! Nie potrzebują żadnych połączeń z przewodami wentylacyjnymi czy kanałami kominowymi, dlatego można je ustawić także w mieszkaniu w bloku. Działają w oparciu o biopaliwa, dlatego nie wytwarzają żadnych zanieczyszczeń ani szkodliwych gazów – jedyne, co się z nich wydziela to para wodna. Jest też bezpieczny, pod warunkiem, że zachowasz ostrożność i nie będziesz przy nim trzymać materiałów łatwopalnych.

Dodaj komentarz