Dorastanie u dziecka nie oznacza tylko nowych ubranek czy większego łóżeczka, ale i zakup takich sprzętów jak krzesełko do karmienia, zestaw talerzyków oraz sztućców. Oczywiście każdy brzdąc dorasta w swoim tempie, ale jaki wiek jest odpowiedni, aby zrezygnować butelek ze smoczkiem? Podpowiadamy!

Gdzie zakupić najlepsze siedziska do karmienia dzieci?

Zanim przejdziemy do informacji, chcemy poruszyć temat zakupów. Prędzej czy później przyjdzie ci zakupić specjalne foteliki do karmienia. Krzesełko dla niemowlaka lub starszego dziecka powinno być solidnie wykonane, tak aby służyło wam nawet przez kilka lat. Tego typu mebelki mogą rosnąć wraz z dzieckiem i tym samym pozwolić wam na oszczędność waszych pieniędzy oraz oczywiście czasu. Krzesełko do karmienia z wszystkimi atestami i certyfikatami możesz zakupić w BabyBoom. Znajdziesz tam zarówno plastikowe krzesełka, jak i te drewniane. Do wyboru do koloru!

krzeselka do karmienia

Krzesełko do karmienia Kinderkraft FINI

Jak zmienia się dieta dziecka?

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca karmienie dziecka mlekiem matki lub mieszanką modyfikowaną aż do 6 miesiąca życia. Kiedy maluch zacznie samodzielnie siadać, interesować się jedzeniem dorosłych itp. to znak, że czas rozszerzyć dietę. Nie wciskaj nic na siłę. Być może maluch zje kilka łyżeczek zupy, a może tylko jeden malutki kęs ziemniaka. Zacznij od warzyw, później owoce. W sieci znajdziesz specjalne tabletki, które ułatwią wam rozszerzanie diety, pokażą które produkty są dobre na początek, a z którymi lepiej odczekać.

Dieta dziecka gra tutaj kluczową rolę. Podczas karmienia piersią z pewnością trzymasz brzdąca na rękach lub pomagasz sobie poduszką ciążową np. taką w kształcie litery C lub U. Z czasem, gdy dziecko zacznie samodzielnie jeść, konieczne jest wyposażenie waszej jadalni, kuchni czy salonu w dodatkowy gadżet. Krzesła dziecięce do jedzenia to obowiązkowy element waszej wyprawki.

Jakie krzesełko do karmienia wybrać, jeśli zależy ci na walorach estetycznych?

Krzesełka do karmienia wcale nie muszą być brzydkie! Obecnie wybór na rynku jest tak szeroki, że bez problemu znajdziesz krzesełko dla niemowlaka, które wpasuje się w wystrój waszego mieszkania. Zwróć jednak uwagę na funkcjonalność. Drewniane krzesełka są piękne, trwałe i odporne na pęknięcia. Ważą jednak więcej, a w momencie wyjazdu do dziadków czy na wakacje, może okazać się, że twój model nie zmieści się w bagażniku. Konieczny jest wtedy całkowity demontaż i ponowny montaż po dojechaniu do danej lokalizacji.

Plastikowe krzesełka są mniej estetyczne, ale za to lekkie, łatwe w przewożeniu i przede wszystkim łatwe w czyszczeniu. Nie musisz ich zabezpieczać, nie musisz obawiać się, że jedzenie wejdzie w różne szczeliny. Przecierasz mokrą szmatką i gotowe. Kilka sekund i po problemie. Samodzielnie musisz podjąć decyzję, co jest dla ciebie ważniejsze. Nie zapomnij tylko o podnóżku. Niezależnie od materiału, z którego zostało wykonane, krzesełko powinno posiadać podnóżek.

krzeselka do karmienia

Krzesełko do karmienia drewniane Kinderkraft ENOCK drewniane

Stoliki do karmienia dla dzieci — nie tylko na przyjęcia?

We wszystkich filmach dzieci siedzą wesoło przy stolikach. Mają tam nie tylko kredki, ale i jedzenie czy przekąski. Czy jest to dobra opcja? W końcu taki zestaw można kupić już za 50 złotych, a jest to tańsze niż krzesełko do karmienia? Tego typu rozwiązania zostaw raczej na urodziny czy „posiadówkę” z innymi dziećmi z przedszkola. Na etapie nauki samodzielnego siadania czy spożywania posiłków powinnaś dbać o to, aby maluch nie miał możliwości spaść. Koniecznie wybierz krzesełko obudowane, z zapięciem.

Podsumowując, krzesełko do karmienia możesz kupić już w momencie rozszerzania diety lub wcześniej. Nie jest powiedziane, że koniecznie musi być to 6. miesiąc życia brzdąca. Obserwuj swoje dziecko i samodzielnie podejmij decyzję.

Dodaj komentarz