Niektóre owady to ogromne utrapienie każdego właściciela ogrodu. Natomiast balkon to dla wielu z nas taki mały ogród. Zwłaszcza jeśli mieszkamy na blokach. Do najbardziej uciążliwych insektów należą mrówki. Rozmnażają się bardzo szybko, pojawiając się dosłownie znikąd. Co więcej, często pojawiają się w dość niespodziewanych miejscach. Przykładowo, mogą zagościć w kwiatach balkonowych. Czym zwalczyć mrówki na kwiatach balkonowych? Domowe sposoby mogą okazać się skuteczne, jednak czasami trzeba sięgnąć po profesjonalne preparaty.

Zwalczanie mrówek z pomocą fachowców

Chcesz raz na zawsze pozbyć się insektów? Jeśli interesuje Cię skuteczne zwalczanie mrówek, wezwij specjalistów. Mowa tu o takich firmach, jak Stander, które oferują usuwanie mrówek specjalistycznymi metodami. Wiedzą oni doskonale, jak zwalczyć mrówki na tarasie, zarówno te żyjące w zakamarkach, jak i na kwiatach. Jeśli chodzi o mrówki w domu, jak zwalczać również najlepiej wiedzą fachowcy. Zatem z jakich metod zwalczania mrówek korzystają fachowcy?

Na pierwszy plan wysuwa się metoda żelowa. Mowa o wykorzystaniu specjalistycznego preparatu w formie żelu. Zawiera on różne substancje, w tym tę aktywną, będącą trucizną na mrówki. Kolejny ważny składnik to feromony. Mowa o feromonach, które oddziałują na mrówki i inne owady.

Przyciągają one insekty, które zachęcone przyjemnym zapachem spożywają truciznę. Żelowanie to bardzo sprytne rozwiązanie. Rzecz w tym, iż substancja aktywna nie działa od razu. Dzięki temu mrówka przed śmiercią zdąży jeszcze wrócić do gniazda, wnosząc tam również zawierający truciznę żel.

Jak zwalczać mrówki na tarasie – alternatywne metody specjalistyczne

Oczywiście żelowanie to nie jedyna specjalistyczna metoda zwalczania mrówek. Niemniej jednak jedyna, którą zawsze można z powodzeniem zastosować i w domu i na balkonie. Chodzi o to, że pozostałe sposoby są nieco inwazyjne, przez co mogą stanowić zagrożenie dla życia roślin.

Zastanawiasz się, jak zwalczyć mrówki na tarasie? Specjalista może zastosować oprysk szczegółowy lub metodę ULV. Jednak jeśli chodzi o mrówki na kwiatach balkonowych, zwalczanie mrówek trzeba przeprowadzić inaczej. Należy zastosować żelowanie lub metody naturalne.

Mrówki na kwiatach balkonowych domowe sposoby – czy mogą być skuteczne?

Istnieją pewne naturalne sposoby na owady w ogrodzie, na balkonie, czy w domu. Jeśli chodzi o mrówki na kwiatach balkonowych, to domowe sposoby mogą dać pewne rezultaty. O jakich metodach mowa? Najczęściej wymienia się następujące:

  • miętę,

  • preparat z piołunu,

  • preparat z tymianku,

  • liście pomidora,

  • sok z cytryny.

Powyższe preparaty działają odstraszająco na mrówki. Warto jednak podkreślić, że w zasadzie nie jest to zwalczanie mrówek, a jedynie ich odstraszanie. Kolonia zwykle nieco się oddala, ale nie znika z tarasu czy ogrodu. Czasami udaje się wytępić kolonię przy użyciu piołunu, który spośród naturalnych metod działa zdecydowanie najskuteczniej. Niestety wyjaławia on ziemię, przez co w przypadku mrówek na kwiatach nie można go zastosować.

Dodaj komentarz