Jesień to zdecydowanie najlepsza pora na to, by zadbać o włosy. Lato, upał, wyjazdy nad wodę, kontakt z chlorowaną lub słoną wodą – to wszystko jest dla nich bardzo obciążające. Jeśli odpowiednio o nie zadbasz, nadal będą zachwycać Cię swoim pięknem, będą lśniące, mocne i zdrowe. Co możesz zrobić dla swojej fryzury o tej porze roku?

Dieta na jesień a kondycja włosów

Organizm człowieka jest bardzo złożony i oddziałuje na siebie całościowo, bo wszystko na siebie wpływa. Dieta nie pozostaje obojętna na kondycję całego ciała, w tym również stanu Twojego owłosienia. O zbilansowany, zdrowy jadłospis należy dbać przez cały rok, jednak jesienią jest to szczególnie ważne. To właśnie wtedy może nasilić się problem z wypadaniem włosów. Wprowadź więc do swojej diety produkty bogate w witaminy: A, E, C i te z grupy B. Bardzo ważna jest też odpowiednia ilość magnezu, wapnia, potasu oraz żelaza. Sezonowym warzywem bogatym w to wszystko jest dynia, z której przyrządzisz smaczne i różnorodne posiłki, warto też zajadać się jej pestkami. Przy odpowiednim żywieniu Twoja fryzura będzie piękna i zdrowa.

Mycie włosów

Jeśli jesień jest łagodna i nie panują jeszcze temperatury, które zmuszają do założenia czapek, Twoje włosy mogą odetchnąć po upałach i nie muszą męczyć się pod nakryciem. To sprawia, że mniej się przetłuszczają, co z kolei wpływa na ich mycie. Możesz to robić rzadziej i korzystać z delikatniejszych środków pielęgnujących. Silniejszych szamponów warto używać raz na tydzień lub nawet na dwa tygodnie, w zależności od potrzeb. Jeśli zazwyczaj nie używasz suszarki, o tej porze roku może ona okazać się nieodzowna – dobrym pomysłem jest używanie chłodnego nawiewu do suszenia.

Czas na nawilżenie

Ta pora roku sprzyjać może też nadmiernemu wysuszaniu włosów. Łatwo też o to, by stały się łamliwe, osłabione, pozbawione blasku i objętości. Dobrze jest je zatem nawilżyć i dostarczyć im bezpośrednio cennych składników odżywczych. Bardzo wskazane jest olejowanie, które odżywia strukturę włosa od nasady po końcówkę. Stosuj też odżywki – warto wprowadzić je do użytku po każdym myciu. Raz w tygodniu dobrze jest dodać do tego też odpowiednią maskę na włosy. Przy nawilżaniu warto zadbać też o powietrze – to ono bezpośrednio oddziałuje na Ciebie, dlatego lepiej, by nie było nazbyt suche.

Peeling skóry głowy

Pomoże ci w silnym odżywieniu i oczyszczeniu skóry, co może Twojej głowie się przydać po szaleństwach i trudach pory letniej. To też doskonały sposób na pobudzenie wzrostu włosów i walkę z łupieżem – może się on pojawić, gdy skóra będzie zbyt sucha i narażona na zanieczyszczenia. Pozwoli też na lepsze wchłanianie składników odżywczych ze stosowanych przez Ciebie kosmetyków.

Dodaj komentarz