Nie zawsze chce się wychodzić z domu, nie zawsze też jest taka możliwość. Czasami to nieprzyjemne ze względu na panującą aurę, innym razem silnie odradzane ze względów zdrowotnych. Jeśli do tej pory starałaś się spędzać sporo czasu poza domem, możesz mieć problem z osiągnięciem stanu relaksu w jego czterech ścianach. Pamiętaj jednak, że Twój dom to Twoja oaza spokoju, a nie więzienie. W jego zaciszu powinnaś czuć się doskonale i głęboko wypoczywać. Jak możesz tego dokonać?

Weź gorącą kąpiel

Jeśli na co dzień nie masz na to czasu i decydujesz się raczej na szybkie, energetyzujące prysznice, tym razem zdecyduj się na gorącą, aromatyczną kąpiel w pianie. Zacznij od zbudowania w łazience odpowiedniej atmosfery – zapal aromatyczne świece, rozgrzej kominek do aromaterapii, wlej do wody pięknie pachnące olejki, wsyp specjalne sole kąpielowe i po prostu zacznij cieszyć się tą chwilą tylko dla Ciebie. Żeby dopełnić wrażenia, włącz ulubioną, spokojną muzykę, a do wanny zabierz lampkę dobrego wina.

Sięgnij po dobrą książkę

Literatura to prawdziwa uczta dla Twojego umysłu. W ten sposób oderwiesz się od szarej codzienności i dręczących Cię problemów. Przeniesiesz się w inny świat i przeżyjesz fascynujące przygody. Czytanie rozwinie też Twój mózg, pomoże Ci ćwiczyć wyobraźnię, pobudzi Twoją kreatywność, a także poszerzy zasób Twojego słownictwa. Jeśli wciągniesz się w lekturę ani zauważysz, gdy kilka godzin przeminie w przyjemnej atmosferze.

Rozpieść się maratonem filmowym

Zamiast książek wolisz filmy? W takim razie maraton filmowy będzie czymś, co przypadnie Ci do gustu. Odpowiednio się do niego przyszykuj. Nie tylko wybierz filmy bądź seriale, z którymi spędzisz najbliższe kilka godzin, ale też przygotuj odpowiednie przekąski. Możesz tutaj postąpić klasycznie – zamówić bądź przyrządzić w domu pizzę, popcorn, ciasto, kupić chipsy, lody i masę innych smakołyków, które są niezdrowe, ale na pewno poprawią Ci humor. Drugim pomysłem będzie przyrządzenie smacznych i zdrowych potraw – chipsy z buraków, pieczone frytki z batatów, czy dietetyczne muffinki w tej roli sprawdzą się doskonale. Potem wystarczy wszystko zabrać, otulić się kocem i dać się ponieść filmowym wrażeniom.

Ćwicz i wypoczywaj aktywnie

Kto powiedział, że w domu nie można się ruszać? Potrzebujesz tylko chęci i odrobiny miejsca. W Internecie bez problemu znajdziesz plany treningowe, a nawet filmy z treningami dla osób o każdym stopniu zaawansowania. Rozruszaj się, zadbaj o własną kondycję i zdrowie.

Dodaj komentarz