Brzydka woń w domu jest zawstydzająca i powoduje wiele nieprzyjemności. W końcu każdy, kto przekracza próg Twojego mieszkania, od razu wszystko wyczuwa i już od początku wyrabia sobie pewne zdanie. Trudno jest zmienić efekt pierwszego wrażenia. Można jednak popracować nad tym, by było ono jak najlepsze. Jak to zrobić?

Eliminacja źródła brzydkiego zapachu

To absolutna podstawa. Oczywiście, nie chodzi o to, byś pozbywała się z domu kota lub psa, ale nad zapachem należy popracować od podstaw. Dlatego często sprzątaj – czyść dywany, legowisko swojego zwierzaka, tapicerki, pierz firanki i ścieraj kurze. Jeśli Ty lub któryś z domowników palicie w domu, zrezygnujcie z tego szkodliwego nawyku, dym tytoniowy wnika w powierzchnie i trudno jest się go pozbyć.

Regularne wietrzenie

Wiele osób rezygnuje z tego, zwłaszcza jesienią i zimną. To spory błąd, bo wnętrza warto jest regularnie wietrzyć, by poprawić jakość powietrza. To też najszybszy i najbardziej naturalny sposób na to, by brzydki fetor skutecznie wywietrzał. Pozbędziesz się w ten sposób kuchennych oparów i innych zapachów, które unoszą się w powietrzu. Jeśli masz taką możliwość, dobrze jest zrobić nawet chwilowy przeciąg. To sposób na pozbycie się ulotnych zapachów, jeśli ich źródło nadal pozostaje niewykryte, problem szybko powróci, gdy tylko zamkniesz okno. Dlatego kluczowe jest jego wyeliminowanie już na wstępie. Najpierw pozbądź się przyczyny, a potem zwalcz nieprzyjemne opary.

Ozonator powietrza

Sam ozon jest równie silny, co ulotny. Możesz poczuć jego zapach, gdy wyjdziesz na świeże powietrze tuż po burzy. Używany jest też całkiem powszechnie do oczyszczania wody. Powoli, lecz sukcesywnie wypiera chlor, który jest drażniący i może uczulać wiele osób. Ma silne właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne, dlatego świetnie nadaje się do usuwania źródła nieprzyjemnych woni w Twoim domu. Do jego generowania służy ozonator. Utlenia on, a w ten sposób skutecznie pozbywa się wszystkich problemów z wonią w Twoich wnętrzach.

Perfumy do wnętrz

Jeśli nie tylko chcesz pozbyć się niemiłego aromatu, ale też sprawić, by w Twoim domu pachniało przyjemnie, możesz używać perfum do wnętrz. Są one trwalsze niż zwykłe odświeżacze, unoszą się długo w powietrzu i tworzą naprawdę sympatyczną, miłą atmosferę. Są wyczuwalne już od progu i od razu nastawiają wchodzących pozytywnie. Nie są też inwazyjne ani drażniące, pod warunkiem, że nie używasz ich w nadmiarze i nie mieszasz ze sobą różnych specyfików.

Dodaj komentarz