Kręcone włosy to marzenie wielu kobiet, dlatego posiadaczki naturalnych, sprężystych loków mają spore szczęście. Są jednak dość pracochłonne i skomplikowane w pielęgnacji, więc wiele osób nie wie jak dobrze dbać o tego rodzaju fryzurę. Łatwo je przeciążyć i wysuszyć, a to nie wpływa korzystnie na ich wygląd i ogólną kondycję. Jak zadbać o naturalne loki, by zachwycały swoim wyglądem?

Mycie

Decyzje dotyczące mycia podejmujesz już w drogerii, gdy wybierasz odpowiedni szampon. W przypadku włosów kręconych dobrym pomysłem jest wybieranie kosmetyków im dedykowanych. Decyduj się na szampony, w których nie ma zbyt wiele silnych detergentów ani silikonów. One są w stanie silnie obciążyć strukturę włosa. A te kręcone są na tyle delikatne, że łatwo tu o ich przesuszenie lub wystąpienie nieestetycznego efektu „siana” na głowie. Są one też bardzo delikatne, a przez to podatne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, także mechaniczne. Dlatego sam proces mycia przeprowadzaj ostrożnie.

Odżywianie

Z reguły jest tak, że włosy, które się naturalnie kręcą są wysokoporowate, z tego powodu trzeba je odpowiednio pielęgnować. Osoby, które mają naturalne loki bardzo często obawiają się o dostarczenie im nadmiernej ilości protein, co doprowadza do tego, że robią się sztywne, suche i nieprzyjemne w dotyku. Są one jednak ważne i nie należy o nich zapominać, bo w odpowiednich ilościach regenerują uszkodzenia. W pielęgnacji doskonale sprawdzają się też oleje i produkty, które w swoim składzie mają emolienty.

Czesanie i stylizacja

To nie jest wszystko jedno, czego używasz do czesania. Od razu zrezygnuj z korzystania z płaskich szczotek. Należą one do bardzo inwazyjnych i mogą mocno zaszkodzić. Jeśli będziesz ich używać, fryzura nie tylko nie będzie się układać, ale też włos będzie łamliwy i zniszczony. Najlepiej zainwestuj w produkty, które zostały stworzone z myślą o naturalnych sprężynkach i falach. Dobrze sprawdzają się też grzebienie, których zęby są szeroko rozstawione. Czesz się delikatnie i nie szarp, dzięki temu zawsze będziesz prezentować się świetnie.

Strzyżenie

Każde włosy od czasu do czasu wymagają skrócenia, także te kręcone. Zanim wskażesz fryzjerowi określoną długość, pamiętaj, że jeśli twoja dotychczasowa fryzura przypomina sprężynki, po skróceniu będą wydawać się one jeszcze krótsze. Wszystko przez charakterystyczny sposób podnoszenia się do góry. Dlatego wybieraj fryzjera, który zdaje sobie z tego sprawę i wyczaruje Ci piękną fryzurę o określonej długości.

Dodaj komentarz