Pies ze schroniska to nierzadko stworzenie po przejściach. Nieszczęśliwe, wystraszone i nadal wiernie wyczekujące na kogoś, kto zabierze je do domu, by dać mu miłość i poczucie szczęścia. Za każdym takim zwierzakiem kryje się jakaś historia. Często bolesna i tragiczna. Nie ocalisz całego świata, ale zdecydowanie się na adopcję psa sprawi, że ocalisz jego życie i odmienisz cały jego świat na lepsze. Jakie powody przemawiają za odwiedzeniem schroniska?

Znajdziesz najlepszego przyjaciela

Psy to wdzięczne stworzenia pełne miłości, którą gotowe są obdarować wszystkich, którzy tylko dadzą im szanse. A te w schroniskach są szczególnie głodne ludzkiej uwagi, miłości i towarzystwa. Są też bardzo wdzięczne, jeśli ich los się odmieni i będą postrzegać swojego nowego opiekuna jak absolutnie najwspanialszą istotę pod słońcem. Zawsze będzie na Ciebie czekał i gotowy będzie skoczyć za Tobą w ogień.

Wolontariusze pomogą Ci dopasować psa do Twojej osobowości i trybu życia

Psy, tak jak ludzie, są najróżniejsze. Mają swoje upodobania, pewne stałe zachowania i własny temperament. Osoby, które zajmują się zwierzętami w schronisku obserwują je, by móc jak najwięcej opowiedzieć o nich potencjalnemu opiekunowi. Będą też zadawać Ci pytania o Twój styl życia, temperament czy sposób spędzania wolnego czasu. To wszystko ma służyć jednemu – stworzeniu idealnej pary człowiek-pies. Już na wstępie poznasz też mnóstwo informacji dotyczących Twojego nowego podopiecznego i będziesz wiedzieć jak z nim postępować.

Odmienisz psi los na lepsze

Nie ma się co oszukiwać – nawet najlepsze schronisko nie jest domem. Historie psów, które tam lądują potrafią chwytać za serce. Żaden zwierzak nie zasługuje na to, by patrzeć na świat zza schroniskowych krat. Po adopcji będziesz mogła na własne oczy obserwować jak taki prosty gest dobroci, jak przygarnięcie czworonoga do domu wpływa na niego. W Internecie znajdziesz mnóstwo przykładów zwierząt, które w cieple domowego ogniska wypiękniały i stały się po prostu szczęśliwe.

Nie będziesz wspierać pseudohodowli

W schroniskach znajdziesz najróżniejsze psiaki – stare, młode, szczenięta, rasowe i kundelki. Każdy z nich będzie Cię kochał z całych swoich psich sił. W ten sposób jednak odmienisz nie tylko los tego konkretnego zwierzęcia, ale też zmniejszysz popyt na szczeniaki z pseudohodowli czy od pokątnych sprzedawców, którzy nie traktują zwierząt dobrze i zwiększają ich cierpienie, a także problem bezdomności wśród zwierząt.

Dodaj komentarz