Korzystając z usług firm kurierskich, powinno szanować się czas pracy kurierów, a także innych odbiorców i nadawców. Z tego też powodu zarówno odbiór, jak i nadanie przesyłki powinno odbywać się tak szybko, jak tylko to możliwe. Warto wiedzieć, jak usprawnić te dwie czynności i dzięki temu ułatwić pracę kurierom.

Jak nadać przesyłkę?

Jednym ze sposobów na sprawne nadanie paczki jest skorzystanie z dedykowanych ku temu stron internetowych. Większość popularnych firm kurierskich zapewnia możliwość nadania przesyłki przez swoją witrynę bądź też za pomocą zintegrowanych platform wysyłkowych. Możesz tam wpisać między innymi gabaryty paczki, a także jej wagę. Po opłaceniu wysyłki wystarczy, że wydrukujesz otrzymany list przewozowy i nakleisz go na przesyłkę. Często możesz wybrać także godziny, w których kurier ma się u Ciebie pojawić.

Nadawanie paczki online jest dużym ułatwieniem dla kuriera z kilku powodów. Przede wszystkim wie on, jak duża paczka na niego czeka – dzięki temu może na przykład przygotować odpowiednią ilość miejsca w furgonetce. Warto także odpowiednio przesyłkę zapakować oraz nakleić list przewozowy w taki sposób, by kurier mógł z łatwością go zeskanować. Możesz też samodzielnie zanieść nadaną przesyłkę do punktu nadań czy też do automatu wysyłkowego: na przykład Paczkomatu® InPost. Dzięki temu jeszcze bardziej usprawnisz wysyłkę, gdyż kurier odbierze Twoją paczkę wraz z innymi pakunkami z jednego miejsca, jednocześnie nie musząc dojeżdżać pod podany przez Ciebie adres.

Jak odebrać paczkę od kuriera?

Odbiór przesyłek kurierskich także powinien odbywać się w sprawny sposób. Kurierzy często mają do rozwiezienia setki paczek jednego dnia, a więc należy postarać się o to, aby ułatwić im zrobienie tego tak szybko, jak tylko to możliwe. Jak odebrać paczkę od kuriera w sprawny sposób?

Jedna z rzeczy, która może być pomocna w trakcie odbioru paczki od kuriera, to nic innego, jak postaranie się o to, aby po prostu być w domu, kiedy przesyłka zostanie przekazana do doręczenia. Firmy kurierskie zazwyczaj wysyłają powiadomienie w postaci SMS-a lub e-maila, w którym informują, w jakim przedziale godzinowym możesz spodziewać się wizyty dostawcy. Jest to pomocne dla kuriera, ponieważ nie będzie musiał on dzwonić do Ciebie w sprawie dostarczenia paczki. Oprócz tego kolejna próba doręczenia nie będzie konieczna, a więc dostawca zaoszczędzi w ten sposób czas, który musiałby poświęcić na ponowny dojazd pod Twoje drzwi.

Istnieje kilka innych sposobów na usprawnienie odbioru przesyłki. W przypadku zamawiania paczek za pobraniem zawsze miej przygotowaną odliczoną kwotę, aby kurier nie musiał szukać reszty. Warto też pamiętać o tym, że dostawca nie zawsze ma obowiązek wnieść paczkę pod same drzwi, zwłaszcza jeśli jest ona dość ciężka.

Kurierom zależy zazwyczaj na tym, aby sprawnie dostarczać paczki. Starają się oni spędzić jak najmniej czasu nie tylko u odbiorców, ale też nadawców. Z tego też powodu warto jak najbardziej usprawniać im pracę!

Dodaj komentarz