Coraz częściej możesz spotkać się z pojęciem diety pudełkowej. To coraz bardziej popularny sposób żywienia, z którego korzystają nie tylko zwykli ludzie, ale także celebryci. Jeśli nigdy wcześniej nie spotkałaś się z tego typu zjawiskiem lub nie jesteś co do niego przekonana, poznaj jego zalety.

Oszczędność czasu

Przede wszystkim oszczędzisz czas, który normalnie musiałabyś poświęcić na robienie zakupów spożywczych, a później na gotowanie. Codziennie z samego rana pod Twoimi drzwiami będzie czekać paczka z posiłkami skomponowanymi na cały dzień. W zależności od wybranego przez Ciebie wariantu może to być pięć posiłków – śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja lub trzy – śniadanie, obiad i kolacja. Wystarczy tylko je podgrzać, jeśli mają być spożywane na ciepło.

Dostosowanie do Twoich potrzeb

Dieta najlepsza jest wtedy, gdy jest dopasowana do Twoich indywidualnych potrzeb. Wiedzą to też firmy przygotowujące catering dietetyczny. Możesz nie tylko wybrać ustaloną kaloryczność, ale też rozmaite warianty jadłospisu. Wegański, wegetariański, bez laktozy, bez ryb, bez glutenu, dostosowany do potrzeb sportowców i wiele innych. Wszystko zależy od oferty firmy, którą wybierzesz. Jeśli masz bardzo specyficzne potrzeby, spróbuj się skontaktować z danym cateringiem, istnieje szansa, że zgodzą się dostosować posiłki właśnie pod Ciebie. Wiąże się to najczęściej z dodatkową opłatą, jednak warto to zrobić w takich przypadkach.

Łatwiejsze odchudzanie

Odchudzanie to trudny i uciążliwy proces. Ułatwisz go sobie znacząco, jeśli nie będziesz musiała się martwić o gotowanie i komponowanie dietetycznych posiłków. To zabiera czas, potrafi być też bardzo demotywujące, przez co trudniej będzie Ci wytrwać w postanowieniu o odchudzaniu. Gdy dostaniesz całe dzienne wyżywienie na próg swojego domu, nie będziesz miała wymówek, by łamać postanowienia diety. Bardzo szybko zauważysz też pierwsze efekty, bo Twoje posiłki będą przygotowane przez specjalistów, którzy wiedzą, jak pomóc Ci w redukcji wagi.

Rozwiązanie problemu z marnowaniem żywności

Ile razy kupiłaś coś po wpływem impulsu? Tylko dlatego, że dałaś się skusić promocji lub po prostu byłaś głodna podczas zakupów? Nawet sobie nie wyobrażasz, ile jedzenia w ten sposób się marnuje. Potem taka chwilowa zachcianka zalega na półce w lodówce, aż minie jej termin przydatności do spożycia i ją wyrzucisz. Gdy będziesz miała wszystkie posiłki dostarczane pod drzwi, nic nie będzie się marnować, bo wszystkie składniki są wyważone i przeznaczone do zjedzenia w ciągu jednego dnia.

Dodaj komentarz