Płyny i żele do dezynfekcji rąk, choć zwiększają nasze bezpieczeństwo, negatywnie wpływają na wygląd skóry naszych dłoni. Wynika to z faktu, że jest ona bardzo delikatna, aprzy tym skłonna do odwadniania. Na przesuszenie wpływa takżesilne promieniowanie słoneczneoraz częste przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach. Stąd tak ważna stają się pielęgnacja i odpowiednie nawilżenie, o których opowiada dermatolog z kliniki Projekt Skóra, dr Małgorzata Marcinkiewicz.

W ostatnich miesiącach specjaliści zwracali szczególną uwagę na częste mycie i dezynfekowanie rąk, które ma zapobiegać rozpstrzenianiu się wirusa i wielu innych infekcji. Dłonie jednak zaraz po twarzy, są najbardziej obszarem wrażliwym naszej skóry. Ponadto, ekspozycja na promieniowanie słoneczne również wpływa na ich kondycję i wygląd. Czynniki te wpływają na jej przesuszenie, co w konsekwencji powoduje przedwczesne starzenie się. Naturalna bariera ochronna traci nawodnienie, które nie jesteśmy w stanie odbudować codzienną pielęgnacją – mówi dr n. med. Małgorzata Marcinkiewicz, dermatolog, wenerolog, ekspert w zakresie medycyny estetycznej, pomysłodawczyni kliniki Projekt Skóra.

I dodaje:

Rekomenduję swoim pacjentom, aby stan skóry kontrolowali przez cały rok. Stąd też zalecam nie tylko aplikację odpowiednio dobranych kosmetyków, ale również zabiegi regeneracyjno-nawilżające, aobecnyokres to najlepszy moment na ich wykonanie.

Nawilżenie od wewnątrz

Jaka jest doskonała metoda na odzyskanie jędrności i elastyczności skóry dłoni? To zabieg, który polega na wprowadzenie do jej głębokich warstw mikrokropelek kwasu hialuronowego. Wpływa ona silne nawilżenie naskórka oraz wspomaga walkę w redukcji uszkodzeń wywołanych działaniem wolnych rodników. Ponadto przyczynia się do zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny w skórze.

Częstotliwość:
Działanie należy powtórzyć trzykrotnie w odstępach czasowych trzech, czterech tygodni. Po zakończonej terapii zwykle zaleca się zabieg przypominający po sześciu miesiącach.

Sekret pięknego i zdrowego wyglądu skóry naszych dłoni tkwi w regularnej trosce o nią. Istotna jest codzienna pielęgnacja, wspomagana zabiegami w klinice. W przypadku opisywanego działania estetycznego warto zauważyć, że jest on nieinwazyjny i zalicza się go do grupy tych, które można rekomendować każdej osobie – konkluduje dr Małgorzata Marcinkiewicz.

Opisane w materiale zabieg wykonywany jest preparatem Skinbooster w klinice Projekt Skóra.

Dodaj komentarz