Hikoki to znana japońska firma, która jest jednym z największych światowych producentów elektronarzędzi. W jej ofercie można znaleźć urządzenia takie jak wiertarki, szlifierki, piły, odkurzacze, kompresory czy myjki. Są one cenione zarówno przez użytkowników profesjonalnych, jak i indywidualnych. Niektóre sklepy oferujące te elektronarzędzia, dodatkowo gwarantują serwis Hikoki. Kiedy należy się do niego zgłosić? Podpowiadamy.

Serwis Hikoki a gwarancja

Serwis Hikoki często prowadzony jest przez firmy, które prowadzą sprzedaż stacjonarną lub internetową elektronarzędzi tego znanego i cenionego producenta. Warto wiedzieć, że narzędzia te objęte są 12-miesięczną gwarancją w przypadku kiedy zostały kupione na fakturę, a więc do użytku profesjonalnego. Z kolei osoby, które kupiły produkty tej firmy do użytku nieprofesjonalnego, a więc własnego, na paragon są objęte 24-miesięczną gwarancją. Dodatkowo po zarejestrowaniu swojego paragonu na stronie Hikoki, ten okres gwarancyjny zostaje przedłużony do 36 miesięcy. We wskazanym okresie w serwisie gwarancyjnym klienci mogą wykonać bieżące naprawy, a także przeglądy swoich elektronarzędzi.

Serwis Hikoki — jakie naprawy obejmuje?

Gwarancja Hikoki obejmuje wady materiałowe, produkcyjne i montażowe elektronarzędzi. Serwis Hikoki przed przystąpieniem do wykonania napraw będzie wymagał od swojego klienta przedstawienia dowodu zakupu narzędzia, a także jego prawidłowo wypełnionej karty gwarancyjnej. Musi ona zawierać informacje takie model i numer seryjny maszyny, datę jej sprzedaży, a także pieczęć punktu sprzedaży i podpis klienta.

Serwis Hikoki może odmówić naprawy gwarancyjnej w przypadku naturalnie zużywających się elementów, takich jak: szczotki, uchwyty, obudowy, filtry, smary czy uszczelki. One nie podlegają wymianie. Dodatkowo gwarancja nie przysługuje w sytuacji kiedy numer seryjny jest nieczytelny lub urządzenie było użytkowane niezgodnie z instrukcją. Gwarancja nie zostanie wykonana również wtedy kiedy maszyna była demontowana i naprawiana poza autoryzowanym serwisem, a także w kilku innych przypadkach.

Dodaj komentarz