W ostatnim czasie biorąc pod uwagę sytuację pandemii znacznie bardziej zaczęliśmy dbać o zdrowie, baczniej przyglądając się temu, jaki styl życia prowadzimy. W okresie największych zachorowań zaczęliśmy zastanawiać się co i w jaki sposób może wpływać na nasze zdrowie. Kwestie związane z zanieczyszczeniami znajdującymi się w powietrzu, jak najbardziej znalazły się na tej liście czynników negatywnie wpływających na funkcjonowanie organizmu. Jakie zanieczyszczenia powietrza są groźne dla organizmu i jak je zwalczać?

Najczęściej występujące w powietrzu zanieczyszczenia jak wpływają na Ciebie?

Zanieczyszczenia, które znajdują się w powietrzu, nie pozostają bez znaczenia dla naszego organizmu, tymi najczęściej występującymi są  dwutlenek siarki, tlenki azotu, lotne związki organiczne, czy cząstki stałe (PM), a także wirusy, bakterie czy alergeny. Te najczęściej występujące zanieczyszczenia negatywnie wpływają na wiele układów organizmu nie tylko układ oddechowy. Częstsze zachorowania, bóle głowy, obniżona koncentracja, czy samopoczucie, a także wzmożone objawy alergii, wszystko to może być skutkami częstszego wdychania zanieczyszczeń powietrza. 

Oczyszczacz Sharp z funkcją nawilżania- skuteczny w walce z zanieczyszczeniami 

Oczyszczacz Sharp z funkcją nawilżania to najskuteczniejszy sposób na eliminację zanieczyszczeń, w danym pomieszczeniu, w którym umieścimy urządzenie do sterylizacji powietrza. Dlaczego oczyszczacze można określić najskuteczniejszą metodą? Przede wszystkim z uwagi na wykorzystywane do filtracji filtry i metody filtracji. Oczyszczacze Sharp charakteryzują się wieloetapową filtracją, a także Technologią Plasmacluster, która zdecydowanie odróżnia oczyszczacze Sharp z funkcją nawilżania od konkurencji. Jeśli zależy nam na najwyższej skuteczności i wyraźnie odczuwalnym świeższym i czystszym powietrzu warto wybierać tylko te urządzenia, w których zastosowano wieloetapową filtrację wraz z jonizacją.

Oczyszczacz Sharp KC-A40EUW- oczyszczacz z wieloetapową filtracją (H3)

Oczyszczacze marki Sharp cieszą się dużą popularnością wśród użytkowników, ale także recenzentów, wszystko to przez ich skuteczność, która jest realnie odczuwalna. Model oczyszczacz Sharp KC-A40EUW, filtruje powietrze, wykorzystując:

  • filtr wstępny
  • filtr węglowy
  • filtr nawilżacza
  • filtr HEPA 
  • jonizator w technologii Plasmacluster

Zanieczyszczone powietrze zostaje zassane przez oczyszczacz powietrza, a następnie przechodzi przez wyżej wymienione filtry, w których zachodzi proces filtracji, tak oczyszczone powietrze zostaje z powrotem wtłoczone do pomieszczenia. Model oczyszczacz Sharp KC-A40EUW sprawdzi się na powierzchnie nieprzekraczającej 26m2, jego działanie nie powinno zakłócać codziennych czynności, czy nawet snu, wszystko dzięki cichej pracy, a także możliwości wprowadzenia urządzenia w tzw. tryb cichy. Na pozytywną ocenę zasługuje także prosta obsługa urządzenia, która nie wymaga od użytkowników większego zaangażowania. Opisywany model posiada także funkcję nawilżenia, co czyni je urządzeniem 3 w 1, filtrator, jonizator i nawilżacz.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

 

Dodaj komentarz