Stres związanym z koronawirusem działa na nas wielopoziomowo. Atakuje także naszą urodę. Lekarze zauważają, że wiele osób, które przeżyły Covid-19, dwa, trzy miesiące po chorobie doświadcza wzmożonego wypadania włosów. Nie chodzi tu nawet bezpośrednio o samego wirusa, ale fizjologiczny stres i wysiłek organizmu związany z jego zwalczaniem. Co więcej wiele osób, które nigdy zachorowały, również ma nasilone problemy z wypadającymi włosami. Tak działa stres związany z niepewnością jutra, utratą pracy czy śmiercią bliskiej osoby.

Eksperci zaobserwowali, dwa rodzaje wypadania włosów. Najczęstsze – łysienie telogenowe, kiedy dużo więcej włosów wypada niż odrasta. Taki stan trwa zazwyczaj około pół roku a potem sytuacja zaczyna się normować. Drugim typem jest łysienie plackowate, w którym układ odpornościowy atakuje mieszki włosowe. Często dotyczy to także brwi i rzęs. Bez względu na typ łysienia jest to zawsze doświadczenie mocno traumatyczne, szczególnie dla kobiet, dlatego warto jak najszybciej zadziałać na wszelkich możliwych poziomach, aby je powstrzymać. Od zewnątrz i od wewnątrz.

Przełomowe preparaty

Poza specjalistycznymi zabiegami i pielęgnacją ukierunkowaną przede wszystkim na wzmocnienie mieszków włosowych i skóry głowy, dobrze jest regularnie stymulować organizm od środka. Zrównoważona dietą oraz supelmentacją produktami pochodzącymi ze sprawdzonych źródeł i najlepiej: przebadanymi klinicznie. Medilâge cheveux femme to innowacyjny preparat, który dzięki swojej przełomowej formule przeciwdziała wypadaniu włosów u kobiet a również przyspiesza ich wzrost i zauważalnie wzmacnia.

Liczy się skład…

Medilâge cheveux femme zawiera kilka innowacyjnych substancji, dzięki którym jest niezwykle skuteczny. AnaGain™ Nu, czyli ekstrakt z pędów grochu zwyczajnego uprawianego w pobliżu Jeziora Bodeńskiego ma badania dowodzące, że, suplementacja nim przyczynia się do redukcji wypadania włosów o 33,9 % już w ciągu jednego miesiąca. Kolejny składnik –  Keranat™, czyli ekstrakt z nasion prosa zgodnie
z badaniami klinicznymi aż 91% uczestników po jego zastosowaniu zaobserwowało spadek wypadania włosów o połowę! I wreszcie znana dobrze krzemionka – składnik budulcowy naturalnie występujący w tkance łącznej. W tym preparacie wykorzystuje się krzemionkę pochodzącą z pędów bambusa. Wszystkie składniki używane przez Medilâge mają gwarancję najwyższej jakości i pochodzą od sprawdzonych producentów.

…oraz forma podania

Medilâge to pierwsza marka w Europie, która w preparacie cheveux femme stosuje innowacyjną technologię ComboCap®. Pozwala ona na dostarczenie w formie jednej kapsułki substancji aktywnych podanych w różnych formach. Membrana, oddzielająca dwie komory ComboCap, jest rewolucyjnym patentem, który umożliwia połączenie wcześniej niemożliwych wariantów kompozycji. Ta innowacja to niezwykła wygoda i niespotykana dotąd skuteczność.

Regularne przyjmowanie preparatu przez co najmniej 90 dni zmniejsza ilość wypadających włosów, zwiększa ich gęstość i stymuluje wzrost nowych włosów w fazie anagenu. Badania potwierdziły także, że zwiększa się liczba aktywnych mieszków włosowych.

 

Dodaj komentarz