Terapia poprzez masaż jest jednym z korzystnych rozwiązań, wpływających jednocześnie na zdrowie ciała i ducha. Masaż relaksuje i odpręża, a dodatkowo może przynieść określone korzyści zdrowotne. Może go wykonać osoba z wyksztalceniem medycznym lub fizjoterapeuta. 

Gdzie można wykonać masaż gorącymi kamieniami?

Ciekawym przykładem takiego zabiegu jest masaż wykonywany za pomocą gorących kamieni. Można go wykonać w salonie Body & Mind massage by Hanka Kraszczyńska. Pojedyncza sesja trwa godzinę do półtorej godziny i zapewnia uzyskanie wrażenia relaksu, odpoczynku. Następuje redukcja stresu i napięcia mięśni.

Pojedynczy zabieg nie jest zbyt kosztowny, a możliwe korzyści sprawiają, że jak najbardziej warto rozważyć udanie się na taki seans. Osoby, które mają stresującą pracę, trudności ze znalezieniem czasu dla siebie po jednej sesji poczują się znacznie lepiej. Wykonany w komfortowych warunkach masaż gorącymi kamieniami zapewnia szybką ulgę w napięciu i stresie 

Masaż gorącymi kamieniami – czy jest nieprzyjemny?

Niektóre osoby mogą obawiać się kontaktu z wysoką temperaturą, ale wbrew pozorom kamienie nie parzą – są po prostu przyjemnie, mocno ciepłe. Masażysta układa je na skórze i przesuwa je, w ten sposób wpływając na odczucia osoby korzystającej z zabiegu. Masaż gorącymi kamieniami w Warszawie jest popularny i chętnie korzystają z niego klienci salonów w różnym wieku.

Na uwagę zasługują też inne kwestie. Ważna jest oprawa masażu, czyli wygląd pomieszczenia, ewentualna muzyka relaksująca lub cisza, która pozwala uzyskać relaks. Pracownicy wykonujący masaże są osobami doświadczonymi, z odpowiednim wykształceniem. Postępują we właściwy sposób, wiedzą jak posługiwać się własnymi dłońmi lub pomocami takimi jak gorące kamienie.

Czy masaż gorącymi kamieniami ma konsekwencje zdrowotne?

Przy prawidłowym przebiegu, masaż gorącymi kamieniami nie wywołuje żadnych przykrych odczuć. Nie powinno występować wrażenie pieczenia czy innego dyskomfortu. Jeśli chodzi o pozytywne rezultaty, poza uzyskaniem doraźnego odprężenia i relaksu można liczyć się z poprawą ogólnego samopoczucia i zwiększenia odporności.

Podsumowując, chęć uzyskania odprężenia, zmniejszenia napięcia mięśni czy dokuczliwego stresu stanowi wskazanie do wizyty w salonie masażu. Jednym z polecanych zabiegów jest masaż za pomocą gorących kamieni. 

Dodaj komentarz