Rolety okienne mogą pomóc w kontrolowaniu i ograniczaniu nagrzewania się wnętrza poprzez blokowanie lub zmniejszanie ilości światła słonecznego i ciepła wpadającego przez okna. Jakie rodzaje osłon okiennych będą najlepiej sprawdzały się w tym celu? Doradzamy, na co warto się zdecydować do domu i mieszkania!

Rolety z odblaskowym podkładem

Rolety z odblaskowym podkładem lub powłoką mogą skutecznie odbijać światło słoneczne i ciepło z dala od okien. Powierzchnia ta pomaga zmniejszyć ilość promieniowania słonecznego wpadającego do pomieszczenia, utrzymując chłód we wnętrzu. Gdy poszukiwane są takie właśnie rolety Cieszyn – https://www.artroll.pl/rolety-cieszyn/ jest jednym z wielu miast w Polsce, gdzie można je zakupić, dlatego warto zapoznać się bliżej z ofertami producentów i porównać je ze sobą, aby dobrać najlepsze rolety tego rodzaju. W sprzedaży można znaleźć wiele różnych rodzajów rolet z takimi podkładami, dlatego też można dopasować je specjalnie do swojego pomysłu na wnętrze, aby prezentowało się ono efektownie.

Rolety zaciemniające

Rolety zaciemniające są zaprojektowane tak, aby całkowicie blokować światło. Pomagają również w ograniczeniu nagrzewania się pomieszczeń, zapobiegając przedostawaniu się promieni słonecznych do ich wnętra. Dzięki temu, że pozwalają one na zablokowanie światła, tworzą barierę między oknem a przestrzenią wewnętrzną, minimalizując przenoszenie ciepła i utrzymując chłód w pomieszczeniu. Podobnie jak rolety odblaskowe także te zaciemniające można kupić w wielu ciekawych wzorach do wyboru.

Rolety rzymskie zaciemniające

Rolety rzymskie zaciemniające wykonane są ze specjalną podszewką termiczną, czyli posiadają dodatkową warstwę materiału izolacyjnego mocowaną z tyłu tkaniny. Ta warstwa zapewnia dodatkową izolację i pomaga zmniejszyć przenikanie ciepła przez okna, dlatego też może ona skuteczniej utrzymać chłód w pomieszczeniu podczas upałów. Dodatkowym atutem rolet rzymskich jest ich estetyczny wygląd, wobec tego mogą być one wykorzystane jako element dekoracyjny wnętrza.

Żaluzje drewniane lub bambusowe

Żaluzje drewniane lub bambusowe mogą skutecznie ograniczać nagrzewanie się pomieszczeń, zapewniając naturalną barierę przed światłem słonecznym. Osłony te mogą blokować lub filtrować światło słoneczne zależnie od ich ustawienia, zmniejszając ilość ciepła wpadającego do pomieszczenia, jednocześnie nadając wnętrzom atrakcyjny wygląd, ponieważ wykonane są one z naturalnego materiału. Aby zatem skutecznie zabezpieczyć pomieszczenia przed nagrzewaniem się latem, do wyboru jest wiele różnych rodzajów rolet i żaluzji. Warto więc pomyśleć o ich montażu już teraz!

Dodaj komentarz