Nadszedł karnawał, czas największych i najbardziej szalonych imprez w roku. Jednak o ile uczestniczenie w imprezie wiąże się z samymi przyjemnościami, tak jej organizowanie często przyprawia gospodarzy o stres i niepotrzebne nerwy. Specjalnie dla nich, marka wina Panul przygotowała krótki poradnik, jak ułatwić sobie życie i przygotować udaną domówkę zachowując przy tym pełen luz.

Przygotowania do imprezy zawsze wyglądają tak samo: opracowujecie listę zaproszonych gości, szykujecie strój, myślicie jak będzie świetnie… po czym nagle nadchodzi dzień imprezy i okazuje się, że nic nie jest gotowe. Następuje panika i popłoch, że przecież się nie wyrobimy. A co jeśli powiemy Wam, że kilka nieskomplikowanych zasad pozwoli Wam wyluzować? Kieliszek Panul w dłoń i do lektury!

Po pierwsze, przyjaciele.

Zapraszajcie tylko ludzi, przy których czujecie się pewnie i swobodnie. Sprawdzone grono znajomych zapewni świetny klimat, a ponadto część z nich na pewno chętnie przyjdzie wcześniej, aby pomóc w przygotowaniach. Świadomość, że nie jest się we wszystkim samemu, bardzo pomaga w rozluźnieniu się, a przy okazji pozwala zaoszczędzić czas…i mieć go więcej na zabawę.

Po drugie, proste menu.

Jak łatwiej sprawić, że ma się dosyć imprezy jeszcze przed jej rozpoczęciem niż spędzając 9 godzin w kuchni? Podpowiemy- nie da się. Postawcie na dania, które przygotujecie szybko, a Wasi znajomi chętnie je zjedzą- tutaj warto ograć imprezowe klasyki w nowy sposób. Dobrym przykładem jest pizza- jednak zamiast ją robić na cieście drożdżowym, warto kupić ciasto francuskie i użyć go jako spód. Reszta składników pozostaje ta sama, co przy zwykłej pizzy. Zamiast kilku godzin, spędzicie w kuchni 15-20 minut, bo tylko do zrumienienia się ciasta. A co jeszcze lepsze, na zimno jest równie smaczna!

Jeśli menu, to też trunki.

Oprócz klasycznego piwa, wina czy wódki, warto zawczasu pomyśleć o przyjemnych drinkach, takich jak sangria. Aby ją zrobić, potrzebujecie butelkę czerwonego wytrawnego wina, jak np. Panul Cabernet Sauvignon, wodę gazowaną (albo inny napój gazowany) i owoce- do wyboru, do koloru! Najbardziej klasycznym dodatkiem są tam jabłka i pomarańcze, ale coraz częściej dodaje się też truskawki, limonki czy brzoskwinie- w zależności od tego, co lubicie. Pokrojone owoce wystarczy zalać winem i wodą i wstawić do lodówki. Et voilà, pyszny drink gotowy!

Co dalej? Muzyka.

Pewnie niejeden raz byliście na imprezie, na której wszystko Wam się podobało…ale jednak nie do końca. Jeśli nie macie pomysłu na to, jaką muzykę dobrać do swoich gości, to z pomocą przychodzą platformy streamingowe, takie jak np. Spotify. Znajdziecie tam mnóstwo playlist na każdą okazję, od klasycznej „Domówki”, przez „Rock Party”, „Polską imprezę”, aż po „Tańcz, jakby nikt nie patrzył”. Nas zachęca zwłaszcza ten ostatni tytuł…

Kolejną sprawą jest ograniczenie strat.

Wazony będące w rodzinie od pokoleń, szklane szkatułki czy cenne obrazy spakujcie i schowajcie do pomieszczenia, które zamkniecie na klucz. Unikajcie też raczej wielkiego sprzątania przed imprezą. Wystarczy, że będzie umiarkowanie czysto- nikt nie zwróci uwagi na błyszczącą półkę pod sufitem w kuchni…a warto pamiętać, że po imprezie na pewno i tak będziecie mieć sporo sprzątania.

I, co najważniejsze, nie zapominajcie, że nie robicie imprezy tylko dla swoich gości, ale też dla siebie. Warto mieć wszystko pod kontrolą, ale nie warto przesadzać. Nie rezygnujcie z czynnego brania udziału w zabawie- bawcie się razem z resztą! Co Wam po miłych słowach dotyczących domówki, jeśli sami wcale z niej nie skorzystacie?

Udanej zabawy!

Dodaj komentarz