Automaty umożliwiające sprzedaż stają się coraz bardziej popularne. To prosty sposób, dzięki któremu sprzedaż jest możliwa w dużej ilości miejsc, bez konieczności wynajmowania lokalu. Czym są maszyny sprzedające, a także co w możesz w nich sprzedawać? Przekonaj się o tym sam!

Maszyny vendingowe – najważniejsze informacje

Urządzenia vendingowe możesz spotkać w wielu miejscach. Najczęściej znajdują się one w miejscach bardzo często uczęszczanych, jak dworce czy galerie handlowe, ale spotkasz je także na ulicach większych miast. Pojawiają się także w szkołach czy biurach, a także na uczelniach.

Kiedyś za produkty kupione w automacie zapłacić można było jedynie gotówką. Współczesne automaty vendingowe umożliwiają także płatności bezgotówkowe, takie jak karty kredytowe, płatności za pomocą telefonu czy też przy użyciu kodu BLIK.

Co znajdziesz w urządzeniach vendingowych?

Automaty vendingowe są sposobem na sprzedaż wielu produktów. Obecnie na popularności zyskują maszyny, które umożliwiają zakup produktów innych niż spożywcze. W Polsce coraz częściej można znaleźć te sprzedające kosmetyki, artykuły elektroniczne czy zabawki. W kioskach natomiast często można trafić na automaty ze zdrapkami. Podczas pandemii popularne stały się też te z maseczkami i środkami dezynfekującymi, które umożliwiają zakup potrzebnych produktów bez konieczności kontaktu ze sprzedawcą.

Za granicą oprócz wymienionych już produktów, możesz znaleźć automaty oferujące także inne dobra. Należą do nich między innymi maszyny sprzedające papierosy. Bez problemu odnajdziesz też takie, w których kupisz ubrania, buty, a nawet bieliznę.

Rodzaje maszyn z artykułami spożywczymi

Najpopularniejszymi maszynami vendingowymi są te sprzedające drobne produkty spożywcze, typu napoje czy słodkie przekąski. Często można też zakupić w nich kawę czy herbatę, a także posiłki w formie sałatek i kanapek.

Maszyny vendingowe to jednak nie tylko przekąski. W większych miastach coraz częściej spotyka się automaty, które pełnią funkcję bezobsługowych sklepów spożywczych. Możesz wyposażyć się w nich w większość podstawowych produktów żywnościowych. Istnieją też takie, w których kupisz produkty tylko z jednej kategorii, jak przykładowo mlekomaty czy automaty z lodami. Coraz popularniejsze stają się też Lodówkomaty, do których możesz zamówić artykuły spożywcze.

Czym są Lodówkomaty?

Ogromna wygoda zakupów online sprawiła, że coraz częściej ludzie zamawiają ze sklepów internetowych także produkty spożywcze. Korzystają nie tylko z możliwości dostarczenia ich bezpośrednio pod drzwi, ale też często jako miejsce dostawy wybierają punkty odbioru. Jak jednak zachować wtedy świeżość produktów? Z pomocą przychodzą Lodówkomaty. Zamawiając do nich, masz pewność, że produkty w drodze do Ciebie się nie zepsują. Dzięki trzem strefom temperatur możesz dostarczyć do nich zarówno mrożonki, jak i leki bądź kosmetyki wymagające odpowiednich temperatur.

Dodaj komentarz