Wybór basenu stelażowego do ogrodu może być strzałem w dziesiątkę. Takie baseny sprzyjają komfortowemu wypoczynkowi na świeżym powietrzu, a ponadto dają też ogrom radości najmłodszym użytkownikom. Kluczowe jest to, aby zadbać o ich prawidłowe ustabilizowanie. W tym przypadku można zdecydować się na wiele różnych rozwiązań. Polecanym materiałem jest m.in. kostka brukowa.

Kostka brukowa pod basen stelażowy — dlaczego warto się na to zdecydować?

Inwestując w baseny stelażowe, warto pomyśleć o zakupieniu materiału stabilizującego, który zostanie umieszczony tuż pod powierzchnią basenu. Jednym z najchętniej wybieranych materiałów jest wspomniana kostka brukowa. Oto jej największe atuty:

  • kostka może zostać pod basenem na zawsze,
  • wysoki komfort użytkowania,
  • dość przystępna cena,
  • idealne wypoziomowanie,
  • trwałe i solidne podłoże na długie lata.

Można mieć w tym przypadku pewność, że basen stelażowy mały nie będzie podatny na wywrócenie oraz częste zmiany położenia. Pozostanie w miejscu, w którym się go zamontuje i nie będzie źródłem niebezpiecznych sytuacji. Kostka brukowa pod basen powinna być ułożona precyzyjnie i zgodnie z zachowaniem wszelkich norm budowlanych, dlatego odpowiadają za to wykwalifikowani fachowcy.

Alternatywą dla kostki brukowej mogą być inne materiały: piasek, drewniany podest, płyta tarasowa, płyta chodnikowa, wylewka betonowa, twardy styropian i trawnik. Ostateczna decyzja należy do inwestorów.

W co jeszcze warto wyposażyć basen stelażowy?

Oprócz kostki brukowej, która będzie odpowiedzialna za ustabilizowanie basenu stelażowego warto pomyśleć o kilku innych akcesoriach. Przede wszystkim pod lupę należy wziąć oświetlenie basenu stelażowego, aby można było z niego korzystać bezpiecznie i o dowolnie wybranej porze.

Baseny stelażowe idealnie komponują się z lampami punktowymi (wokół basenu), lampami wiszącymi (montowanymi na stelażu) i taśmami LED (na krawędziach zbiornika). Co najważniejsze, warto wybierać jedynie wodoodporne oświetlenie, aby na pierwszym miejscu postawić bezpieczeństwo.

Woda i prąd to połączenie, które może grozić katastrofą, dlatego w oświetlenie należy zaopatrzyć się jedynie u sprawdzonych dostawców. Wybiera się wtedy produkty o wysokiej klasie wodoszczelności. Kuszącym wyborem jest też basen stelażowy z drabinką, aby można było z niego wygodnie korzystać i bez problemów do niego wchodzić oraz z niego wychodzić (przyda się to zwłaszcza dzieciom).

W jakie jeszcze akcesoria wyposażyć się, aby basen stelażowy służył nam długie lata? Przeczytać o tym możesz w tym tekście: https://www.slowopodlasia.pl/wiadomosci/13376,ogrodowy-basen-stelazowy-jak-o-niego-dbac-by-sluzyl-nam-jak-najdluzej.

Baseny stelażowe — ogrom zalet w jednym produkcie

Nie da się ukryć, że baseny stelażowe kojarzą się z ogromem zalet w jednym produkcie. Jak widać, nie powinno być żadnych problemów z dobraniem materiału stabilizującego pod basen. Wystarczy zdecydować się na kostkę brukową, prawidłowo ją ułożyć i następnie cieszyć się swoją inwestycją przez wiele kolejnych lat.

Schludnie prezentującym się rozwiązaniem w przestrzeni ogrodowej będzie z całą pewnością wkopany basen stelażowy, w którym można zastosować dodatkowe zadaszenie, co zapewni ochronę przed złą pogodą, a także przed słońcem.

Dodaj komentarz