Banki głosów mają bardzo szerokie zastosowanie i wykorzystywane są obecnie w celu realizacji różnych materiałów. Sprawdź 10 najczęstszych zastosowań baz głosów lektorskich razem z nami!

Reklamy telewizyjne

Najczęściej bank głosów wybierany jest w celu realizacji materiałów o charakterze reklamowym, takich jak reklamy telewizyjne do stacji ogólnopolskich oraz lokalnych. Lektor może zadbać o to, aby reklama przyciągała uwagę i okazała się skuteczna.

Reklamy radiowe

Również przez bank głosów Cofeina Studio – https://www.cofeina.com.pl/ zamówić można nagrania przeznaczone do reklam radiowych, zarówno w rozgłośniach ogólnokrajowych, jak i tych lokalnych, aby zainteresować klientów konkretnymi produktami, usługami czy eventami.

Jingle

To rodzaj przerywników puszczanych pomiędzy utworami muzycznymi w radiu czy w centrach handlowych. Takie materiały również można bez problemów zamówić w bazach głosów lektorskich.

Filmy i seriale

W bankach głosów dostępni są lektorzy, którzy mogą przygotować materiały na potrzeby filmów i seriali, zarówno tych polskich, jak i zagranicznych.

Automatyczna sekretarka

Wybierając bank głosów, można znaleźć lektora, który przygotuje materiał nagraniowy przeznaczony do automatycznej sekretarki w firmie. Dzięki temu można zadbać o profesjonalny wizerunek swojego biznesu.

Prezentacje

Kolejnym zastosowaniem banków głosów są różnego rodzaju prezentacje, na przykład prezentacje firm oraz ich produktów i usług, które mogą być wyświetlane w trakcie targów, w siedzibach firm, umieszczane w internecie.

Szkolenia

Dzięki bazom głosów lektorskich można bez problemów zamówić różnego rodzaju nagrania do materiałów szkoleniowych, aby dzięki temu mogły one zaoferować jeszcze większą skuteczność.

Multimedia

Także bank głosów może być wykorzystany do przygotowania nagrań przeznaczonych na potrzeby różnego rodzaju materiałów multimedialnych, przykładowo mogą być to gry komputerowe, aplikacje, programy firmowe czy też programy dla dzieci. Lektor może wtedy podłożyć głos po postaci albo narratora, aby przygotować materiał.

Audiobooki

Za pośrednictwem baz głosów lektorskich można wyszukać również aktorów, którzy będą mogli wystąpić w audiobookach, czyli inaczej w książkach czytanych. Takie książki są bardzo popularne i wymagają dobrych aktorów, aby zaprezentować swoją treść. Można znaleźć ich w bankach głosów.

Zapowiedzi

Także bank głosów może być wykorzystany do zamówienia różnego rodzaju zapowiedzi, które są prezentowane w trakcie wydarzeń lub też podczas wstępów do różnych programów i materiałów, na przykład wyświetlanych w internecie.

Dodaj komentarz