4 (80%) 3 votes

Wykonując makijaż przykładamy się do tego maksymalnie. To czynność wymagająca niezwykłej precyzji, dokładności i rzetelności. Zakrywając wszelkie niedoskonałości i uwydatniając atuty urody warto byłoby, aby wytrzymał on jak najdłużej. Sprawdź, jak przedłużyć jego trwałość.

Makijaż – przyjaciel kobiety

Makijaż – wiele kobiet nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez niego. Dodaje on pewności, siły do działania, nierzadko działa lepiej niż poranna kawa czy dobry motywator. Marzy się wielu osobom, by makijaż wykonywany rano w domu wytrzymał cały intensywny dzień. Spotkania biznesowe, zabiegany dzień w pracy, wieczorne kino z przyjaciółkami – prawdopodobnie większości zależy, by w każdym z tych miejsc wyglądać nienagannie. Ciągłe poprawki i noszenie przy sobie w torebce pędzla, pudru, rozświetlacza czy różu może być nie tylko uciążliwe dla naszego kręgosłupa, ale bardzo często frustrujące. Istnieje kilka patentów na to, by trwałość makijażu została mocno wydłużona.

Przygotowanie cery

Jednym z kroków, które należy postawić na samym początku jest właściwe zadbanie o kondycję skóry. Pielęgnacja, pielęgnacja i jeszcze raz pielęgnacja! Taka dewiza powinna przyświecać każdej kobiecie, której zależy na nienagannym makijażu każdego dnia i na każdą okazję. Z pewnością nie wpłynie z korzyścią na trwałość wykonywanego makijażu sucha skóra i odstające skórki.

Aby makijaż trzymał się znacznie dłużej skóra powinna być wypielęgnowana. W ciągu tygodnia warto pamiętać, by zawsze wykonywać dokładny demakijaż, by choć raz tygodniu urządzić sobie we własnej łazience wieczór SPA, podczas którego zajmiemy się z troską swoja twarzą. Złuszczający peeling, nałożona nawilżająca maseczka czy wklepany odpowiednio dobrany krem pozwoli na to, by skóra zyskała blask i piękny wygląd.

Kosmetyki

Ogromny wpływ na trwałość makijażu mają wykorzystane do jego stworzenia kosmetyki. Nałożona przed podkładem baza doskonale przygotuje cerę do nałożenia kolejnych kosmetyków, a co więcej wzmocni przyczepność podkładu do twarzy. A to jest niemal kluczowy element! Podkład stanowi podstawę całego makijażu, jest swoistym fundamentem, warto wiec zainwestować w dobrej jakości kosmetyk, który jest polecany przez wiele osób, jak np. Double Wear Makeup Trwały podkład SPF 10 2C2 nr 02 Pale Almond 30ml.

Dobrze dobrany kosmetyk sprawdzi się nawet w wymagających sytuacjach I dniu pełnym nieprzewidywalnych zwrotów akcji. Po nałożeniu podkładu warto utrwalić go pudrem. Po tak zaaplikowanych kosmetykach i nałożonym makijażu nie będzie trzeba mieć przy sobie całego arsenału produktów, które byłyby potrzebne do poprawek. Więc kosmetyczkę wypełnioną po brzegi można zastąpić wrzuceniem do torebki jedynie bibułek matujących – te sprawdzą się doskonale do jedynie drobnych poprawek!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here