ekomaluch
Rate this post

Poduszki do karmienia – czy to tylko krótkotrwała moda, czy niezbędny element wyprawki dla początkującej mamy? Jak wybrać najlepszy model i czy w ogóle warto się tym zajmować? Jeśli kiedykolwiek zadałaś sobie jedno z powyższych pytań, ten tekst jest właśnie dla Ciebie. Dowiedz się, dlaczego tysiące mam oszalało na punkcie poduszek do karmienia i czy jej używanie przynosi wymierne korzyści.

Czy i daczego warto mieć poduszkę do karmienia?

Poduszka do karmienia to przede wszystkim kwestia wygody. Jeżeli karmisz dziecko bez poduszki, musisz nachylać się nam maluchem lub trzymać swoje dziecko w ramionach, co na dłuższą metę może być męczące. Bóle pleców, ramion, karku… Znasz to z własnych doświadczeń? Poduszki do karmienia zostały stworzone z myślą o takich mamach jak Ty. Oczywiście, poduszka do karmienia nie jest niezbędna, jednak z naszych doświadczeń wynika, że taki przedmiot jest bardzo przydatny i znacząco pomaga w wypełnianiu codziennych obowiązków troskliwej mamy.

Główne zalety poduszek do karmienia

  • Specjalne poduszki ułatwiają karmienie – dzięki nim możesz ułożyć dziecko wyżej i wykorzystać ją jako podpórkę dla zmęczonych przedramion, co wyraźnie zwiększa Twój komfort.
  • Przemyślany kształt poduszek do karmienia umożliwia podawanie pokarmów w różnorodnych pozycjach.
  • Poduszka do karmienia umożliwi Ci sprawne karmienie bliźniąt! Przypominający fasolę kształt poduszki do karmienia piersią pozwala na komfortowe ułożenie dwójki dzieci jednocześnie.

Na co zwrócić uwagę, kupując poduszkę do karmienia?

Jedną z najważniejszych cech dobrej poduszki jest odpowiedni rozmiar. Zbyt mała poduszka sprawi, że Twoja pociecha będzie się z niej zsuwać, a karmienie z poduszką stanie się udręką. Na za małą poduszkę po prostu szkoda pieniędzy.

Druga kwestia to wypełnienie. Poduszki do karmienia są wypełniane styropianowymi kuleczkami lub silikonowymi sprężynkami, które pomagają w dopasowaniu kształtu poduszki do indywidualnych potrzeb mamy i dziecka. Najważniejsze jest jednak to, aby wypełnienia nie było zbyt mało – słabo wypchana poduszka nie będzie stabilna i nie spełni swojej podstawowej roli. Ciekawym wariantem są poduszki, które umożliwiają odejmowanie i dosypywanie wkładu – dzięki temu rozwiązaniu możesz dopasować poduszkę do wielkości swojego dziecka.

Punkt trzeci: materiał i łatwość czyszczenia. Karmienie to czynność, podczas której łatwo się wybrudzić, dlatego ważne jest, byś mogła czyścić ją w dowolnej chwili i wrzucić ją do pralki, nie martwiąc się o to, że jej wypełnienie się sklei, a materiał wierzchni zmechaci i wyblaknie. Kupuj wyłącznie produkty wysokie jakości!

Kilka słów podsumowania

Czy poduszka do karmienia to absolutny must-have? Oczywiście, że nie. Tego typu rozwiązania stały się popularne dopiero 10 lat temu, a nasze mamy i babcie radziły sobie bez nich. Nie oznacza to jednak, że nie warto w nie inwestować! Doświadczenie wielu kobiet pokazuje, że poduszka do karmienia to coś, co warto mieć – dla własnej wygody i dobrego samopoczucia. Dbaj o swoje zdrowie i ułatwiaj to, co można ułatwić , a macierzyństwo będzie najpiękniejszą przygodą Twojego życia.

W poszukiwaniu poduszek i innych przydatnych akcesoriów do karmienia zachęcamy do odwiedzenia sklepu internetowego ekoMaluch.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here