Wybór makijarzu na lato. Podkład czy krem BB?
Rate this post

Każda pora roku wymaga nie tylko innej pielęgnacji skóry twarzy, ale także odpowiednio dobranego rodzaju makijażu. Latem przebywamy znacznie więcej na powietrzu, skóra jest lepiej dotleniona, a muśnięta promieniami słońca wygląda na wypoczętą i świeżą. Jak wykonać makijaż, aby nie był przytłaczający i pozwolił skórze korzystać z dobrodziejstw letniej aury?

Letni makijaż powinien być niemal niewidoczny, a kosmetyki używane do jego wykonania nie mogą być zbyt ciężkie dla skóry, bo ta może się pod nimi przegrzewać, a wówczas makijaż będzie wymagał nieustannych poprawek. Trzeba też pamiętać o tym, że letni make-up nie musi być tak perfekcyjny, jak ten, który nakładamy na twarz zimą. Doskonałym kosmetykiem jest niewielka dawka słońca, która i tak dosięgnie skóry poprzez warstwę dobrego kremu z filtrem UV. Wykonując delikatny, lekki makijaż letni, warto korzystać z kosmetyków wielofunkcyjnych, które łatwo i szybko można nanieść na twarz i uzyskać bardzo dobre efekty. Dzięki nim można też zatuszować ewentualne niedoskonałości oraz optycznie wymodelować kształt twarzy. Po jakie kosmetyki sięgnąć latem: L’Oréal podkład czy krem BB?

Beauty balm, czyli balsam bez skazy

Krem BB i L’Oréal podkład pozornie są do siebie podobne, ale tak naprawdę różnią się zasadniczo. Początkowo kremy o formule BB miały po prostu łagodzić podrażnienia, przyspieszać gojenie i tuszować zaczerwienienia. Z czasem jednak zyskały dużą popularność i dziś są to kosmetyki wielofunkcyjne, które z założenia łączą w sobie kilka funkcji. Działają jak krem nawilżający, zawierający filtr UV. Stanowią też niezłą bazę pod makijaż, łącząc w sobie właściwości podkładu i korektora.

Dzięki tym wszystkim właściwościom kremów BB używa się do wyrównywania kolorytu skóry oraz tuszowania drobnych niedoskonałości skóry. Ten rodzaj kosmetyków pozwala też na rozświetlenie skóry twarzy oraz chroni przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym.

L’Oréal podkład

Z kolei L’Oréal podkład True Match to kosmetyk, który idealnie dopasowuje się do koloru skóry. Ponieważ w jego składzie nie występują oleje, to nie blokuje on porów i zapewnia skórze pełen komfort. Podkład zawiera witaminy A i C oraz wyciąg z kiełków pszenicy i winogron, a więc znakomicie odżywia i nawilża skórę. Ma świetną, jednolitą konsystencję oraz posiada optymalną zawartość pigmentu, co umożliwia wyrównanie kolorytu skóry, ukrycie ewentualnych niedoskonałości, przy jednoczesnym zachowaniu delikatnego, naturalnego wyglądu.

Co wybrać?

Jeśli od kosmetyku będącego podstawą makijażu oczekujemy wyrównania kolorytu i zatuszowania niedoskonałości, to zdecydowanie tę konkurencję wygrywa podkład. No cóż, krem BB to przecież połączenie zwykłego kremu nawilżającego z podkładem, więc siłą rzeczy zawartość pigmentu w takim preparacie jest znacznie mniejsza, niż ta, którą oferuje nam L’Oréal podkład.

Dzisiaj zarówno podkłady, jak i kremy o formule BB w swoim składzie posiadają mnóstwo dobroczynnych składników, które mają cudowny wpływ na skórę. To one odżywiają ją i nawilżają, przez co skóra wygląda młodo i promiennie. W tym obszarze z pewnością nie znajdziemy istotnej różnicy pomiędzy podkładami a kremami BB.

Natomiast jest jeszcze jedna cecha, która różni obydwa rodzaje preparatów kosmetycznych. Chodzi tu o moc filtrów UV. Podkłady z reguły zawierają filtry o mocy SPF 15, co jest średnią ochroną skóry przed promieniowaniem słonecznym. W kremach BB filtry są znacznie silniejsze, bo legitymują się faktorem SPF 30.

Podsumowując to porównanie, śmiało można stwierdzić, że jeśli zależy nam na idealnym wyrównaniu koloru skóry i ukryciu niedoskonałości, to należy sięgnąć po L’Oréal podkład True Match. Jeśli natomiast cera jest idealna, to wystarczy zastosować krem BB.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here