Rate this post

Horrory to gatunek filmowy, który jest niezwykle popularny. Po filmy grozy sięgają widzowie niezależnie od wieku i upodobań filmowych. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta: lubimy się bać! Prawda jest taka, że dzieła te wywołują taki zestaw emocji, że chętnie do nich wracamy i oglądamy coraz to nowsze produkcje. W dzisiejszym tekście udowodnimy, że prawdziwy fan horrorów ogląda je w domowym zaciszu. A zatem do dzieła….

Dlaczego lubimy horrory?

Filmy grozy bardzo często są obiektem drwin, uznawane są za kino gorszego sortu i dzieła, które epatują przemocą, a nawet odwołują się do naszych niskich instynktów. – Pogląd ten najczęściej powtarzają osoby, które nie są prawdziwymi fanami gatunku. W tym miejscu warto również dodać, że w tym roku do Oscara w kilku kategoriach – m.in. najlepszy film – powalczy film „Uciekaj!”, który jest horrorem z krwi i kości. Horrory obecnie przeżywają swój wielki renesans i często wybierane są na wieczory z przyjaciółmi i oglądane w domowym zaciszu. Dopowiem jeszcze, że widzowie decydują się nie tylko na dzieła znane z pierwszych stron gazet, ale również starsze produkcje, które często uchodzą za kultowe filmy – przekonuje przedstawiciel serwisu DVDmax.pl, w którym znajdziecie całą kategorię z horrorami na DVD.

Za co tak naprawdę lubimy horrory? Sprawa jest złożona. Najczęściej wybierane są dzieła, w których do perfekcji dopracowano fabułę i dialogi, mogą pochwalić się doskonałą grą aktorską i przysłowiowym „tym czymś”. To filmy, które opierają się na wyjątkowym koncepcie, często jest to wątek psychologiczny lub oparcie historii na faktach. – Pamiętajmy, że ilu fanów gatunku, tyle odpowiedzi. Wspólnym mianownikiem jest to, że chodzi o emocję strachu. W każdym z nas wywołuje ją inny czynnik. Jest ona jednak typowa i towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów. Wystarczy rzucić okiem na jakąkolwiek mitologię. Wydaje się, że człowiek szuka tego uczucia, a horrory mu je zapewniają – dodaje nasz rozmówca z https://www.dvdmax.pl

Jeżeli horrory, to tylko we własnym domu…

Okazuje się również, że wielu miłośników filmów tego typu decyduje się na ich oglądanie nie w kinie, ale we własnym domu. – Takie rozwiązanie jest po prostu najwygodniejsze. Przekonuje do niego przede wszystkim cena – nie ukrywajmy, że kino jest bardzo drogą rozrywką. Poza tym pamiętajmy o tym, że horrory wywołują czasami skrajne emocje i dla prawdziwego fana oglądanie filmu z dziesiątkami obcych ludzi nie jest komfortowe. Do tego warto dodać, że horrory to często sposób na spędzenie wieczoru ze znajomymi, w domu atmosfera jest swobodna – przekonuje ekspert.

Tutaj pozostaje tylko dopowiedzieć, że oglądanie horrorów w domu zalecają wszelkie internetowe poradniki w stylu: „Jak oglądać horrory, by się nie bać”.

Horrory to wyjątkowy gatunek filmowy. Początki kina tego rodzaju datuje się już na przełom XIX i XX wieku i od tego czasu są nieustannie popularne. Lubimy się bać, przekraczać własne granice strachu i mocować się ze sobą, a horrory zapewniają nam cały wachlarz silnych emocji. Warto po nie sięgać – szczególnie, że większość z nich to dzieła dopracowane w każdym szczególe – i wybierać je do oglądania w domowym zaciszu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here