Od kiedy stosować kremy z kwasem hialuronowym
Rate this post

Wyraźnie odżywiona i nawilżona skóra twarzy nie tylko odpłaca się promiennym wyglądem, ale też dłużej zachowuje młodość. Procesy starzenia nie postępują tak szybko, a zmarszczki stają się mniej widoczne. Niestety utrzymanie właściwego poziomu nawilżenia skóry twarzy nie jest prostym zadaniem. Uwarunkowania genetyczne, błędy w codziennej pielęgnacji, stosowanie zbyt obciążających kosmetyków do makijażu, a także – a może nawet przede wszystkim – niekorzystny wpływ warunków atmosferycznych – wszystko to sprawia, że skóra traci wodę. Do tego zjawiska przyczyniają się ponadto zmiany hormonalne, które wraz z wiekiem powodują, że w skórze twarzy zaczynają pojawiać się niedobory substancji odpowiedzialnych za zachowanie jej dobrej kondycji. Jedną z nich jest kwas hialuronowy. W jaki sposób można wyrównać jego brak? Jednym ze sprawdzonych sposobów jest krem z kwasem hialuronowym!

Krem z kwasem hialuronowym – Twoja odpowiedź na przesuszoną skórę twarzy

Ubytki kwasu hialuronowego, będącego jedną z ważniejszych substancji zawartych w komórkach skóry twarzy, można zniwelować stosując kosmetyki do pielęgnacji zawierające ten właśnie składnik. Jednym z nich jest krem z kwasem hialuronowym, np. z serii Revitalift Filler marki L’Oréal lub produkty marki Clarena, zawierające duże stężenie tej ważnej substancji. Krem z kwasem hialuronowym powinien być dopasowany do potrzeb skóry, dlatego też zanim sięgniemy po wybrany kosmetyk, koniecznie sprawdźmy, jakie jest działanie pozostałych składników w nim zawartych. Dzięki znajomości ich właściwości będziemy mogli wybrać produkt najbardziej adekwatny do naszych indywidualnych wymagań.

Aby krem z kwasem hialuronowym mógł okazać się skuteczny, musi być systematycznie stosowany. Ważny jest również sposób aplikacji produktu. Chcąc poprawić jego wchłanianie, przed nałożeniem kremu należy dokładnie oczyścić skórę twarzy, stosując łagodne, ale skuteczne preparaty myjące przeznaczone do określonego typu cery. Dlaczego krem z kwasem hialuronowym powinien znaleźć stałe miejsce wśród produktów przeznaczonych do codziennej pielęgnacji i od kiedy warto go stosować?

Wszystkie zalety kwasu hialuronowego

Krem z kwasem hialuronowym powinien odgrywać ważną rolę w codziennej pielęgnacji u osób, którym zależy na zachowaniu młodego wyglądu przez dłuższy czas. Kwas hialuronowy, będący naturalnym składnikiem komórek skóry twarzy, pełni bardzo ważną funkcję w procesach w nich zachodzących. Jego cząsteczki mają zdolność wiązania cząsteczek wody. Dzięki temu pozostaje ona w komórkach, odżywiając je. W efekcie skóra twarzy staje się nie tylko odpowiednio nawilżona, ale też bardziej elastyczna, jędrna i sprężysta, mniej podatna na przesuszenia oraz pogłębianie się zmarszczek. Jeżeli skóra pozostaje nawilżona, nawet zmarszczki mimiczne, pojawiające się na skutek pracy mięśni twarzy, nie pogłębiają się tak gwałtownie, jak ma to miejsce w przypadku cery suchej.

Kiedy więc najlepiej zastosować krem z kwasem hialuronowym? Trudno doszukiwać się ograniczeń wiekowych dotyczących granic stosowania kosmetyków z kwasem hialuronowym. Skóra młoda, której komórki zawierają jeszcze dość znaczące ilości tej substancji, z pewnością nie potrzebuje tak silnie skoncentrowanej dawki kawasu hialuronowego jak skóra dojrzała, w której – na skutek działania różnych czynników – jego poziom systematycznie maleje. W przypadku tej ostatniej warto sięgać po produkty z wysokim stężeniem substancji.

Krem z kwasem hialuronowym to nie jedyny kosmetyk, który warto wykorzystać w pielęgnacji cery dojrzałej. Poza nim można stosować serum z kwasem hialuronowym zawierając silnie skoncentrowane składniki aktywne. Dla potrzeb młodej skóry wystarczające będą produkty z mniejszą zawartością kwasu hialuronowego. Warto jednak zadbać o to, by ta niezwykle ważna dla zachowania dobrej kondycji skóry twarzy substancja znalazła się w jak największej licznie produktów wykorzystywanych do codziennej pielęgnacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here