Rate this post

Choć nietrzymanie moczu jest dolegliwością, która dotyka w dużej mierze kobiety, panowie również mogą mieć z nią spore problemy. Przyczyny bywają różne – od kłopotów z prostatą, aż po zwykłe osłabienie mięśni dna miednicy. Niezależnie jednak od powodów nie powinno się ignorować nietrzymania moczu. Jeżeli dolegliwości są uporczywe, koniecznie należy udać się do lekarza. Poza tym warto poznać wroga. Niekiedy łatwo wykluczyć czynniki sprzyjające takim dolegliwościom bez poważniejszej interwencji.

Nietrzymanie moczu u mężczyzn – przyczyny

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że na pojawienie się problemu nietrzymania moczu wpływ mają różne czynniki. Wiedza o tym, jakie ma nietrzymanie moczu u mężczyzn przyczyny może pomóc w wyeliminowaniu choć części z nich i być może zminimalizowaniu samych dolegliwości.

I tak, jedną z przyczyn może być wspomniane osłabienie mięśni dna miednicy. W takiej sytuacji niekiedy pomocne okazują się specjalne ćwiczenia. Bardzo częstą przyczyną nietrzymania moczu u panów jest także przerost gruczołu krokowego. Prostata jest umieszczona bardzo blisko pęcherza i przewodu moczowego. Jej działanie opiera się na prawidłowej gospodarce androgenów, czyli męskich hormonów. Z wiekiem ich poziom spada, co może prowadzić właśnie do powiększenia się prostaty. Ta wówczas napiera na pęcherz, powodując nietrzymanie moczu, a jednocześnie nie pozwala na całkowite opróżnienie pęcherza, bowiem zaciska się wokół cewki moczowej, prowadząc do jej zwężenia.

Niekiedy nietrzymanie moczu u mężczyzn wynika ponadto z powikłań po chirurgicznym usunięciu gruczołu krokowego. Nierzadko jednak przyczyny są zgoła prozaiczne. Znaczenie może mieć na przykład nadwaga, infekcje przewodu moczowego i ich ignorowanie, a także spożywanie nadmiaru alkoholu czy kawy.

Oczywiście w przypadku wystąpienia takich dolegliwości należy wybrać się do lekarza. Urolog będzie w stanie ustalić przyczyny i pomóc rozwiązać problem. Tym bardziej, że nietrzymanie moczu, tudzież przerost prostaty, mogą być oznaką poważniejszych chorób, których szybkie wykrycie daje szansę na wyleczenie.

Nietrzymanie moczu u mężczyzn – jak poprawić komfort na co dzień?

Leczenie nie przynosi efektów natychmiast, więc konieczne wydaje się znalezienie sposobu na zachowanie komfortu bez rezygnowania z dotychczasowego trybu życia. Nie trzeba dodawać, że sam fakt nietrzymania moczu jest nie tylko dyskomfortowy, ale obniża pewność siebie i ogólnie negatywnie wpływa na psychikę.

Jedną z możliwości jest stosowanie specjalnych produktów higienicznych. Wśród nich łatwo znaleźć na przykład wkładki anatomiczne dedykowane mężczyznom. Są dyskretne i idealnie dopasowują się do ciała.

W przypadku nieco poważniejszych problemów niezbędna będzie silniejsza ochrona i taką zapewnia na przykład bielizna chłonna. Równie dyskretna co wkładki, ale o znacznie większej chłonności, zapewniająca ochronę nie tylko przed przeciekaniem, ale i przed nieprzyjemnym zapachem. Dodatkowo jest przyjazna dla skóry, co także stanowi ważną zaletę. Darmową próbkę specjalistycznych produktów na nietrzymanie moczu można zamówić TUTAJ.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here