Wybielanie okolic intymnych to zabieg przeznaczony dla pań źle czujących się ze swoim wyglądem. Pozwala zredukować poziom melaniny w okolicach warg sromowych.
Rate this post

Medycyna estetyczna to nie tylko lifting twarzy, usuwanie blizn potrądzikowych czy zwalczanie cellulitu – wśród zabiegów wchodzących w jej zakres znajdują się również takie, które mają poprawić wygląd części ciała niewidocznych na co dzień. Wśród nich jest wybielanie okolic intymnych. Na czym dokładnie polega ten zabieg i do kogo jest on skierowany?

Wybielanie okolic intymnych – na czym to polega?

Ciemna skóra w okolicach intymnych, np. na wargach sromowych lub wokół odbytu, jest dolegliwością dotykającą wielu kobiet. To skutek nadmiernego gromadzenia się w tych rejonach melaniny – pigmentu odpowiedzialnego za zabarwienie naszych włosów oraz skóry. Im więcej melaniny, tym ciemniejsza skóra. Istnieje kilka przyczyn nadmiernego gromadzenia się pigmentu w okolicach intymnych – główną są predyspozycje genetyczne, problem może pojawiać się również po przebytych chorobach lub jeśli zaburzona zostanie gospodarka hormonalna organizmu (np. po porodzie lub w okresie menopauzy). Istnieją dwie metody wybielania okolic intymnych – można w tym celu użyć specjalnego kremu bądź udać się do gabinetu medycyny estetycznej przeprowadzającego zabieg przy użyciu specjalnego lasera. Usługę tę posiada w swojej ofercie m.in. sieć Kliniki Ziemlewski, funkcjonująca w Warszawie, Wrocławiu, Łodzi i Poznaniu. Zastosowanie lasera pozwala uzyskać dużo lepsze efekty niż w przypadku kremu, ponadto niesie za sobą dodatkowe korzyści pod postacią ujędrnienia i odmłodzenia skóry w okolicach sromu i odbytu.

Jak przeprowadzany jest zabieg?

Zabieg wybielania polega na stopniowym naświetleniu zmienionej skóry przy pomocy wiązki lasera. Nie jest on bardzo bolesny – aby uniknąć ewentualnych niedogodności stosowane jest znieczulenie aplikowane pod postacią kremu lub nawet mroźnego powietrza na okolice intymne.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Podobnie jak większość zabiegów medycyny estetycznej wybielanie okolic intymnych ma na celu poprawę samopoczucia pacjentki oraz zwiększenie jest komfortu psychicznego, związanego z własnym wyglądem. Może się bowiem zdarzyć, że zmiana kolorytu skóry negatywnie wpływa na jakość pożycia seksualnego pacjentki – jest przyczyną skrępowania i wstydu podczas zbliżenia z partnerem. Jeśli taki stan się przedłuża może prowadzić do poważnego obniżenia samooceny. Przed wykonaniem zabiegu konieczne jest odbycie konsultacji z ginekologiem i zaleczenie infekcji dróg rodnych. Zabiegu nie powinny stosować kobiety w ciąży, karmiące piersią i cierpiące na nowotwory.

Po zabiegu

Zabieg nie wymaga rekonwalescencji. Zalecane jest jedynie powstrzymanie się od kontaktów seksualnych przez kilka dni po zabiegu oraz stosowanie kremów nawilżających w celu przyspieszenia gojenia skóry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here