Makijaż do pracy – najbardziej wymagający typ makijażu, który musisz opanować!
4 (80%) 1 vote

Makijaż do pracy nie może być ani ekstrawagancki, ani całkowicie niewidoczny. Zależy to oczywiście od zajmowanego stanowiska, aczkolwiek większość pracodawców wymaga tego, by make-up był elegancki, widoczny, ale nie przesadzony. Powinien być wykonany precyzyjnie, co świadczyć będzie także o dokładności (m.in. w pracy) jego właścicielki.

Makijaż do pracy to także makijaż codzienny. Jego wygląd niewątpliwie zależy m.in. od piastowanego stanowiska, wykonywanych obowiązków, jak i zwyczajów w danym miejscu pracy. Najczęściej jest dość lekki, czerwona szminka i mocniej podkreślone oko raczej lepiej sprawdzi się u pani prezes, aniżeli u kobiety w biurze, banku czy sklepie.

Dobierz podkład – to najważniejszy krok!

Makijaż do pracy, do szkoły, na imprezę czy jakikolwiek inny wymaga dobrze dopasowanego podkładu. To podstawa każdego make-upu, jeśli będzie źle dobrany, nie pomoże nawet wielogodzinne stanie przed lusterkiem – efekt raczej i tak będzie dość marny. Do cery suchej najlepiej jest wybierać podkład ze składnikami nawilżającymi i zatrzymującymi wodę w skórze. Z kolei cera tłusta z nadmiarem sebum powinna mieć podkład, który zapobiegnie jej świeceniu się.

Kolejny krok w doborze podkładu to odcień. Pomarańczowa twarz i biała szyja? – to raczej sprawdzi się na imprezie halloweenowej, aniżeli w miejscu pracy. Kolor podkładu powinien być jak najbardziej zbliżony do koloru skóry i łączyć się z nią w jedność, wówczas unikniemy efektu sztucznej maski na twarzy.

Róż, bronzer i rozświetlacz podkreślą kształt twarzy

Robiąc makijaż do pracy, warto sięgnąć po róż i bronzer. Pociągnięte tymi kosmetykami kości policzkowe, lekki, naturalnie wyglądający rumieniec, z pewnością będą wyglądały bardzo dobrze. Oczywiście nie wolno przesadzić z aplikacją tych specyfików, wówczas może zdarzyć się, że na naszej twarzy będą nienaturalne smugi. Rozświetlacz nada promienności i rześkości całemu make-upowi.

Pięknie podkreślone oczy

Makijaż do pracy nie powinien być zbyt mocny, jednak warto poświęcić więcej czasu, malując oczy. Tu warto sięgnąć po eyeliner bądź kredkę i zrobić cienkie kreski tuż nad linią rzęs. Jeśli chodzi o cienie, to bardzo dobrze sprawdzą się brązy, ewentualnie delikatne szarości, jeśli ktoś preferuje odrobinę bardziej widoczny make-up.

Bardzo ważne jest dokładne wytuszowanie rzęs. W tym przypadku (tak jak i przy podkładzie) należy dobrać kosmetyk indywidualnie do swoich potrzeb. Osoby z cienkimi rzęsami powinny postawić na tusze pogrubiające (ciekawe propozycje znajdziemy w ofercie m.in. Maybelline czy L’Oreal). Do krótkich rzęs sprawdzi się zaś tusz wydłużający, a do prostych – podkręcający. Jeśli oprawa naszych oczu wymaga nieco więcej, można sięgnąć po kosmetyki, które łączą w sobie wszystkie te funkcje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here