Rate this post

Zwiększająca się ilość zmarszczek na twarzy i wyraźny spadek jędrności skóry – to problemy, które po 30. roku życia dają się coraz bardziej we znaki. Większość z nas szuka wtedy ratunku dla swojej skóry na półkach z kosmetykami w drogerii lub na fotelu u kosmetyczki. Prawda jest jednak taka, że skutków procesu starzenia skóry nie można tak po prostu cofnąć, ale jesteśmy w stanie widocznie odmłodzić naszą twarz przy pomocy nowoczesnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Jednym z nich jest laserowe odmładzanie twarzy. Podpowiadamy, dlaczego, według nas, to najlepszy sposób na pozbycie się zmarszczek!

Odmładzanie twarzy laserem – bezinwazyjność

Bardzo dużą zaletą laserowego odmładzania twarzy jest całkowita bezinwazyjność tego zabiegu. To doskonała propozycja dla tych osób, które obawiają się nie tylko przeprowadzenia tradycyjnego liftingu twarzy, lecz także zabiegów, podczas których dokonuje się iniekcji, np. ostrzykiwanie kwasem hialuronowym, botoksem czy innymi substancjami. Trzeba jednak zaznaczyć, że całkowita bezinwazyjność dotyczy przede wszystkim nowoczesnych laserów pikosekundowych, np. Discovery Pico, którym dysponują specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie. Działają w głębokich warstwach skóry, nie naruszając przy tym zewnętrznej warstwy naskórka. Stanowi to bardzo dużą przewagę nad równie popularnymi laserami frakcyjnymi, które wywołują na skórze falę mikrouszkodzeń, aby móc uzyskać oczekiwane rezultaty odmłodzenia, a przy tym wymagają dłuższego okresu rekonwalescencji.

Laserowe usuwanie zmarszczek – niskie ryzyko powikłań i skutków ubocznych

Niska inwazyjność zabiegów laserowych zmniejsza też ryzyko ewentualnych powikłań pozabiegowych czy niebezpiecznych skutków ubocznych. W przypadku zabiegów wykonanych najnowocześniejszym laserem pikosekundowym Discovery Pico, najczęstszym objawem pozabiegowym są silne zaczerwienienia skóry i lekkie podkrwienia, które z czasem zamieniają się w małe strupki. Objawy te są jednak naturalnym następstwem terapii i znikają samoistnie w przeciągu kilku dni. Przy laserowych zabiegach odmładzających twarz nie ma jednak do czynienia z długim okresem rekonwalescencji, co w przypadku innych metod może trwać nawet do kilku tygodni. Aby uniknąć ewentualnych powikłań, należy przestrzegać zaleceń, do których należy m.in. unikanie opalania, niespożywanie alkoholu oraz leków i ziół o działaniu światłouczulającym.

Laserowe odmładzanie twarzy – naturalny efekt

Dużą zaletą laserowych zabiegów odmładzających na twarz jest też bardzo naturalny efekt odmłodzenia. Wspomniane już lasery pikosekundowe pozwalają na kompleksowe i gruntowne odmłodzenie skóry poprzez silny wzrost włókien kolagenowych i elastyny, które w naszym organizmie odpowiadają właśnie za gładki, jędrny i pozbawiony zmarszczek wygląd twarzy. Dzięki takiemu działaniu skóra odzyskuje naturalne napięcie i elastyczność, a dodatkowo staje się bardziej świetlista i rozpromieniona.

Więcej informacji na temat odmładzania twarzy znajdą Państwo na stronie: http://klinikamiracki.pl/encyklopedia/zmarszczki-na-twarzy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here