Rate this post

Technologia dotyczy nie tylko komputerów, telefonów itp. Jej rozwój ma wpływ również na zegarki. To niezwykłe, jakie techniczne cuda posiadają niektóre modele tej funkcjonalnej biżuterii. Wiele z nich przeszło do historii, jak ikony, m.in. Patek Phillippe, 5 Million Dollar Diamond Watch, czy zegarek Rolex. Cena każdego z nich jest warta tego, co sobą reprezentują.

Zegarki są niepozorne – małe, z pozoru tylko mierzą czas. W praktyce od wielu dekad są to jedne z najdroższych akcesoriów na świecie, tuż obok diamentów. Jeżeli chcesz poznać kultowe zegarki, które przeszły do historii, przeczytaj nasz tekst.

Rolex – przez kanał La Manche do Jamesa Bonda

Submariner z 1954 roku – zegarek Rolex, cena którego wcale nie jest aż tak wysoka, jak niektórym się wydaje. W zależności od modelu i daty wykonania waha się od 100 do 50 tysięcy złotych, chociaż sprawne używane modele można nabyć już w okolicach 20 tysięcy złotych.

Ten model to historia. Jest prosty i niezwykle funkcjonalny i początkowo reklamowany był, jako zegarek dla nurków. Między innymi dlatego, że przepłynął kanał La Manche. Wkrótce jednak stał się nieodłącznym akcesorium ludzi sławnych i bogatych, od samego Jana Pawła II począwszy, przez Ernesta „Che” Gueverę, aż na Stevie McQueenie skończywszy. Oczywiście fakt, że jest to również firmowy i nieodłączny towarzysz przygód Jamesa Bonda na pewno dodał mu pikanterii i przysporzył popularności. Przecież każdy mężczyzna chciałby być porównany do najsłynniejszego agenta świata. Jego wizerunek od lat się nie zmienia i jest synonimem sportowej elegancji. Zatem jeżeli marzysz o tym, aby mieć zegarek Rolex – cena w stosunku do jakości powinna cię przekonać.

Patek Phillippe – ekskluzywna klasa dla elit

Jeżeli mówimy o najwyższej półce, to Patek Phillippe jest wart od 200 tysięcy dolarów wzwyż, nawet do 25 milionów. Chociaż używane modele można dostać już za ok. 120 tysięcy. Co ciekawe, jednym z założycieli najbardziej ekskluzywnej marki zegarków na świecie był Polak – Antoni Patek, który zatrudnił Adriena Philippa. Jego wygląd jest niezwykle klasyczny i elegancki. Wykonany jest z najdroższych i najlepszych materiałów, jak złoto i srebro i jest niezwykle precyzyjny, a co ciekawe jest również dwustronny. Tarcze znajdują się po obu jego stronach. To, co dodatkowo wpływa na elitarność tych zegarków jest fakt, że rocznie tylko dwoje szczęśliwców może stać się jego posiadaczami, gdyż w każdym roku produkowane są wyłącznie dwa egzemplarze.

Hublot Big Bang – aż się skrzy

Hublot Big Bank stworzył zegarek, który niebagatelnie nazwał 5 Million Dollar Diamond Watch, co oczywiście odpowiada sumie, jaką za niego należy zapłacić. Tutaj dość jasne jest, co jest tyle warte. Projektant nie ścigał się z designem innych kultowych zegarków, ani nie chciał konkurować z najlepszymi mechanizmami w branży. To zegarek, który składa się z brylantów – dosłownie. Jest to więc praktyczna wizualizacja połączenia pasji do kamieni i technologii. Na pewno z takim zegarkiem na ręku nie można być niezauważonym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here