Masz konto na Instagramie, kilku obserwujących i chcesz zbierać więcej, i więcej „lajków”, ale nie wiesz jak to zrobić? Istnieje kilka prostych sposobów, które Ci w tym pomogą.

  1. Pierwszym sposobem jest hashtagowanie. „#” Pozwala Ci na dotarcie do szerszego grona osób, a co za tym idzie pomagają w zwiększaniu liczby otrzymywanych laików. Pod każdym zdjęciem możesz dodać maksymalnie 30 hasztagów, kilka umieść w komentarzach, a resztę w opisie. Jeśli chcesz, aby twoje stare zdjęcia znów ujrzały światło dzienne wystarczy, że usuniesz stary # i zastąpisz go nowym.
  2. Koncentruj swoją uwagę, na jakości dodawanych przez Ciebie zdjęć. Jeśli masz taką możliwość to rób zdjęcia dobrym aparatem, a następnie obrabiaj je w programach typu Photoshop. Instagram to przede wszystkim ładne, estetyczne i dobrze wykonane zdjęcia, jeśli chcesz zabłysnąć w internetowym świecie najpierw musisz nauczyć się ich odpowiedniej obróbki przed dodaniem.

Tylko dobrze wyglądające zdjęcia mają szanse przebicia na Instagramie

Oczywiście nie musisz się znać na obróbce zdjęć, warto jednak nieco osłodzić swoją fotografię, oczywiście bez nie nadużywając filtrów, które użyte nieodpowiednio tylko zniszczą nasze zdjęcie…

Prawda, że piękne? 😉
  1. Skup się na jednej drodze wizualnej. Lepiej jest wstawiać zdjęcia z jednej kategorii, niż w swojej galerii posiadać zdjęcia zupełnie do siebie niepasujące. Przed utworzeniem profilu należy dokładnie przemyśleć to, co na nim chcesz pokazywać i jak ma on wyglądać. Skup się na jednej rzeczy i wykonuj ją perfekcyjnie.
  2. Kolejnym sposobem jest tzw. like4like, polega to na tym, że wpisujemy w wyszukiwarkę tagów określone słowo, a następnie lajkujemy zdjęcia wszystkim osobom po kolei (warto wybierać osoby z małą ilością laików). Po kilku minutach osoby te odwiedzają nasz profil po to, aby się odwdzięczyć. Jest to jeden z tych prostszych sposobów, który dobry jest na samym początku naszej drogi, w późniejszym etapie staje się to męczące i mało efektywne.
  3. Dodawaj zdjęcia regularnie. Warto jest mieć kilka zapasowych zdjęć, które dodamy w dniu całkowitego lenistwa. Instagram rządzi się swoimi prawami, aby nie zginąć wśród tłumu instagramowiczów musisz być praktycznie cały czas aktywny.
  4. Bądź aktywna i zachęcaj do aktywności. Lajkuj zdjęcia innym, dodawaj ciekawe opisy, taguj swoich znajomych. Zaciekawiając swoim opisem przyciągasz większą liczbę osób, a tagując swoich przyjaciół i znajomych „zmuszasz” ich do obejrzenia Twojego zdjęcia, prawdopodobnie zostawią laike abyś wiedział/a, że zajrzeli. Wszystko to zwiększa twoją liczbę laików i Followersów.
  5. O aplikacjach powiem Ci tylko tyle, że istnieją. Pomagają one „nabijać” ilość lajków i są to między innymi takie aplikacje jak: Like Boots, Itslike, Like4Like. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tych aplikacjach, albo chcesz dowiedzieć się jak ich używać to odsyłam Cię to poradników na YouTube gdzie dowiesz się wszystkiego szczegółowo. Poradniki są różne i są ich setki, na pewno każdy znajdzie tam coś dla siebie.
  6. Kup like. W obecnym świecie można kupić wszystko, nawet lajki. Jeśli zależy Ci na ilości nie, na jakości, na pewno będzie to dobrym sposobem, bo już za kilka złotych możesz kupić ich całkiem niezłą sumę. Jednak nie polecam tego sposobu, kupione lajki nie dają żadnej satysfakcji i są sposobem jednorazowym. Chyba, że ktoś chce cały czas płacić za coś, co tak naprawdę nie istnieje.

17:00-20:00 – to najlepsza pora

Badania wykazały, że właśnie w tych godzinach użytkownicy Instagrama są najbardziej skłonni dać Tobie lajka za zdjęcie;) Testuj, sprawdzaj a z biegiem czasu osiągniesz wymaganą przez siebie liczbę lajków;)

Jak zdobyć dużo polubień na Instagramie?

Twoje konto na Instagramie jest rzadko odwiedzane, a co za tym idzie zbierasz niewielką ilość „like” pod swoimi zdjęciami? Chcesz, aby Twój profil stał się popularniejszy, ale nie wiesz, co powinnaś/eś zrobić? W takim razie bardzo dobrze, że natrafiłaś/eś na ten poradnik. W kilku punktach pokażę Ci, w jaki sposób zbierać setki, a nawet tysiące like’ów pod swoimi zdjęciami na portalu Instagram. Gotów? Dobrze, w takim razie zaczynamy.

Like4Like

Jest to jeden z najpopularniejszych sposobów na uzyskanie dużej ilości like. Jak sama nazwa wskazuje polega to na „lajkowaniu” zdjęć innych osób zachęcając tym do odwiedzenia Twojego profilu. Jest to dosyć czasochłonne, bo najlepiej, gdy wyszukasz w google zdjęcia z tematycznymi hashtagami. Wtedy istnieje większe prawdopodobieństwo, że te osoby będą odwiedzać Twój profil częściej, a nie tylko jednorazowo. Musisz jednak liczyć się z tym, że na 10 osób, u których zostawisz like 4 pozostaną bez żadnego odzewu.

Obróbka zdjęć

Przed dodaniem zdjęcia warto je odpowiednio odrobić. Programów przeznaczonych do obróbki zdjęć w Internecie są tysiące. Czasami wystarczy dodać jakiś fajny filtr, napis lub wyostrzyć zdjęcie. Nie należy jednak z tym przesadzić, zdjęcie nie może stać się karykaturą. Jeśli Twoje zdjęcia będą dobrej, jakości istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że inni użytkownicy Instagrama to docenią.

Hashtagi

Kolejnym krokiem po obróbce zdjęcia jest dodanie pod nim tagów. Pozwoli to innym użytkownikom wyszukiwanie Twojego profilu w Internecie. Aby korzystać z tej metody Twój profil nie może być profilem prywatnym, inaczej nie będą oni mieli możliwości zobaczenia Twoich zdjęć, a co za tym idzie nie zostawią u Ciebie „like”, a przecież na tym najbardziej Ci zależy. Wygodne jest używanie aplikacji Tagsforlike, która za nas wypełni maksymalną liczbę tagów pod zdjęciem.

Aplikacje

Zdobywać like możesz również za pomocą aplikacji typu „like4like”, która pomaga nam nabić aż 2000 like w bardzo krótkim czasie. Na czym to polega? Działanie tej aplikacji jest dziecinne proste. „Lajkując” i „followując” zdobywamy monety, które później wymieniamy na like pod naszymi zdjęciami. Like to jedna moneta, natomiast follow to aż 4 takie monety. Wymiana polega na tym, że płacisz dwie zdobyte monety za jeden like pod zdjęciem. Inne aplikacje to te gdzie możesz za kilka złotych jednorazowo kupić nawet 1000 like. Kontrargumentem może być to, że like zbierane w ten sposób są fałszywe. To prawda, dlatego polecam używać tych aplikacji tylko na początku, aby wyróżnić się wśród tłumu.

Bądź aktywa!

Bądź aktywna i zachęcaj do aktywności innych. Lajkuj, taguj znajomych i dodawaj ciekawe opisy to na pewno się opłaci. Tagując swoich znajomych zmuszasz ich do obejrzenia Twojego nowego zdjęcia, prawdopodobnie zostawią like, abyś wiedział/a, że widzieli oznaczenie. Natomiast dodając ciekawe opisy zachęcasz innych, aby częściej i aktywniej uczestniczyli na Twoim profilu.

Kolor ma znaczenie!

Zawsze wybieraj filtry o cieplejszych kolorach. Może to brzmi dość mało realistycznie, ale ludzki mózg podświadomie aktywniej reaguje na zdjęcia np. z ciepłym czerwonym filtrem niż z zimnym blado-zielonym.

Zdjęcia dodawaj regularnie

Warto mieć w zapasie kilka dodatkowych zdjęć, aby móc je regularnie wrzucać na swój profil. Instagram rządzi się swoimi prawami, aby nie zginąć w morzy Instagramowiczów musisz być praktycznie cały czas aktywna/y.

Przemyśl swoją koncepcję

Aby zabłysnąć Twoje zdjęcia nie mogą być przypadkowe. Choć wiele osób wyznaje zasadę „fotografuje wszystko” to może jednak warto nie wrzucać na profil publiczny zdjęć, które są częścią Twojej prywatności. Dlaczego? Inni użytkownicy portalu mogą potraktować Cię, jako jeden wielki spam. Uwierz mi na słowo, nie ma nic fascynującego w kimś, kto fotografuje swoje śniadania, obiady i kolacje dzień w dzień.

Pamiętaj jednak, aby nie starać się zdobywać like’ów za wszelką cenę. Oczywiście za pomocą aplikacji lub po prostu kupując możesz zdobyć tysiące like w bardzo krótkim czasie, ale czy na pewno o to chodzi w prowadzeniu Instagrama? Może jednak warto dochodzić do czegoś stopniowo i cieszyć się z małych zwycięstw.

2 KOMENTARZE

  1. Świetny poradnik. Będę się trzymał tych wskazówek, dla mnie to akurat nowość, ale faktycznie coś takiego powinno powiększyć widoczność mojego profilu na Instagramie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here