Masz konto na Instagramie od dłuższego czasu, jednak twoja liczba followersów woła o pomstę do nieba? Chyba każdy z nas zastanawiał się kiedyś nad tym jak osoby z czołówek Instagrama zdobyły swoją sławę. Dopiero niedawno, kiedy sama wzięłam się za pracę nad swoim profilem zauważyłam kilka zależności, dzięki, którym możemy zwiększyć liczbę naszych obserwatorów na Instagramie.

Dobre i przemyślane zdjęcia to podstawa.

Na dzień dzisiejszy głównie rozróżnia się dwa typy dodawanych zdjęć na Instagramie. Pierwszy, przedstawia minimalizm i estetyczność. Ludzie pokazują codzienne życie, siebie bądź innych w skromny, ale urokliwy sposób. Drugi typ zdjęć to zdjęcia tematyczne, których autorzy mieli ciekawy i oryginalny pomysł na ich wykonanie. Jednak to, którym typem zostaniesz jest sprawą drugorzędną. Każde dodawane zdjęcie musi być dobrze wykonane, ludzie lubią oglądać ładne zdjęcia. Korzystaj z filtrów, programów do przeróbki zdjęć lub sugeruj się poziomem zdjęć osób z dużą ilością followersów.

Używaj aparatu zamiast komórki.

Jeśli masz dostęp do dobrego aparatu typu lustrzanka to śmiało po niego sięgnij. Jakość wykonanych zdjęć będzie znacznie lepsza od tych wykonanych telefonem komórkowym, a co za tym idzie Twój profil będzie się lepiej prezentował i wyglądał na profesjonalny. Pamiętaj również, że na rynku istnieje wiele programów do przeróbki zdjęć, nie korzystaj jedynie z Photoshop ‘u. Możesz być pewna/y, że jeśli będziesz dodawał dobre zdjęcia ilość obserwatorów będzie stale rosła.

Całodobowa aktywność.

No może nie całodobowa, ale na pewno w większości. Instagram rządzi się swoimi prawami, jeśli nie chcesz zginąć wśród milionów Instagramowiczów musisz być stale aktywna i regularnie dodawać zdjęcia. Dlatego warto jest mieć zawsze kilka zdjęć zapasowych, tak na wszelki wypadek jakby dopadło Cię lenistwo. Jeśli przez pewien czas nie będziesz uczestniczyć w internetowym życiu po prostu znikniesz, a Twoja liczba followersów na 100% zmaleje.

Najważniejsze są Hashtagi.

Wiele osób uważa, że najważniejszym narzędziem do promowania profilu na Instagramie są Hashtagi. Po części mają rację. Możesz ich dodać maksymalnie 30, jednak wszystko powinno mieć swój umiar. Taką granicą jest 7 hashtagów pod zdjęciem, jeśli dodasz ich więcej followersi mogą uznać Cię za spam. W tedy możesz być pewien, że liczba obserwatorów zamiast rosnąć będzie maleć. Drugą istotną rzeczą jest stosowanie odpowiednich hashtagów, na Internecie znajdziesz kilka najpopularniejszych przykładów np. #InstaFood.  Za pomocą hashtagów możesz również dotrzeć do swojej grupy docelowej, co też przysłuży się do zwiększenia liczby obserwatorów.

Jedna droga wizualna.

Przed założeniem profilu ustal, jakie zdjęcia chcesz na nim zamieszczać, a później trzymaj się ustalonych zasad. Lepiej jest dodawać zdjęcia z jednej grupy tematycznej niż posiadać w swojej galerii zdjęcia zupełnie do siebie niepasujące. Skup się na jednej rzeczy i wykonuj ją perfekcyjnie. Pamiętaj, że nie zawsze liczy się ilość, ale jakość.

Zrezygnuj z aplikacji typu like4like.

Oczywiście możesz za pomocą tego typu aplikacji kupować sobie obserwatorów, ale chyba nie o to chodzi w prowadzeniu Instagrama? Jeśli chcesz widnieć w spisie najpopularniejszych Instagramowiczów musisz posiadać AUTENTYCZNYCH obserwatorów. Ponadto myślę, że więcej satysfakcji przynosi nam obserwowanie rosnącej liczby prawdziwych obserwatorów niż świadomość, że nasi followersi tak naprawdę nie istnieją.

Aktywność.

Nie możesz tylko oczekiwać, musisz też dawać. Bądź aktywny na portalu obserwuj, rozdawaj serduszka i komentuj. Aby zdobywać nowych obserwatorów musisz się pokazywać, komentuj zdjęcia znajomych komentarzami, które mogą zaciekawić innych, rozdawaj serduszka osobo, które o Tobie nie wiedzą. Twoja pracowitość i aktywność na pewno się opłaci.

Organizuj konkursy.

Organizowanie konkursu, nawet z błahymi nagrodami, to zdecydowanie jeden z najlepszych sposobów na zdobycie dużej liczby obserwatorów.

Wypracuj swój styl.

„Nawet najdoskonalsza kopia nie jest lepsza od oryginału”. Najważniejszą zasadą jest wyróżnianie się z tłumu. Najlepiej, jeśli na dodawanych zdjęciach pokażesz swój własny styl i osobowość.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here