Jeszcze parę lat temu niewiarygodne było, aby zarabiać grając w gry komputerowe, a nawet dziś brzmi to jak piękny sen. A jednak wielu graczy zarabia w ten sposób na swoje utrzymanie. Jak zarabiać na swoim hobby? Poniżej przedstawię Ci kilka sposobów na to, w jaki sposób zarabiać na grasz komputerowych.

YouTube

Zarabianie na YT staje się coraz bardziej popularne wśród młodych ludzi. Jest to zdecydowanie najłatwiejszy sposób dla graczy, aby zacząć zarabiać pieniądze. Ale czy da się z tego utrzymać? W top 25 najlepszych Youtuberów znalazło się trzech graczy, najlepszy z nich zarabia od 168 tysięcy do 1,3 miliona miesięcznie. Oczywiście nie wszyscy mogą uzyskać takie wyniki, ale bazując na wielu przykładach może wywnioskować, że nawet mniej sławni gracze spokojnie utrzymują się z „youtubowych” pieniędzy. Dodatkowym źródłem dochodu mogą być różne formy reklam, jakie gracze umieszczają na swoich filmikach. Praca na YouTube wymaga poświęcenia dużej ilości czasu, często też gracze najpierw inwestują własne pieniądze, aby zaistnieć w sieci.

Farming i sprzedaż przedmiotów

 Jeśli kiedykolwiek grałeś w gry MMO to na pewno natknąłeś się na ogłoszenie np. o sprzedaży złota. Handel przedmiotami najpopularniejszy jest w serii gier Diablo, producent nawet uruchomił specjalną stronę giełdową. Gracze powtarzają konkretną czynność po to, aby zdobyć walutę lub przedmioty z gry. Ta dziwna profesja przybyła do nas z Chin i dopiero zaczęła rozwijać się w naszym kraju, jednak w Chinach farming i sprzedaż przedmiotów z gier jest popularnym zawodem umożliwiającym niezależność finansową młodych ludzi.

Testowanie gier

Duże firmy produkujące gry komputerowe dbają o każdy szczegół. Żadna gra nie zostanie wypuszczona na rynek bez kilkumiesięcznych testów. Dlatego też takie firmy bardzo często szukają graczy do ich sprawdzania pod kątem błędów i występujących problemów. Praca marzeń? No niestety, ten zawód nie ma nic wspólnego z miłym spędzaniem czasu. Testowanie, gdy to mozolny i nudny proces. Ogłoszenia o pracę możesz znaleźć na różnych forach tematycznych lub bezpośrednio na stronie internetowej producenta.

Prowadzenie bloga tematycznego

W Internecie funkcjonuje tysiące portali i blogów o grach, dlatego aby się wybić musisz mieć naprawdę ciekawy i oryginalny pomysł. Samo pisanie o grach może nie wystarczyć na utrzymywanie się z zarobionych w ten sposób pieniędzy. Moim zdaniem warto zainteresować się grami na urządzenia mobilne, w przeciągu kilkunastu lat staną się popularniejsze i cenniejsze niż gry na PC.

Streaming

Streaming działa w podobny sposób jak YT. Na serwisach steramingowych gracz może udostępnić swój ekran innym osobom znajdującym się na danym serwisie. Jednym z najpopularniejszych serwisów jest Twitch.Tv, gdzie gracze na żywo udostępniają swoją grę. Ten sposób jest zdecydowanie prostszy niż nagrywanie filmików na YouTube, niestety przekłada się to również na zarobki, które są mniejsze. Pamiętaj, że samo udostępnienie swojego ekranu nie przyniesie dużego zysku, musisz być cały czas aktywny. Warto dodać jakieś śmieszne komentarze.

Pisanie poradników

Jesteś szczególnie dobry w poszczególnej grze? Posiadasz wiedzę, która jak uważasz mogłaby przydać się innym graczom? Wiele osób zapłaci za Twoje rady. Taka forma zarobku przybyła niedawno do Polski z U.S.A. Dlatego też na rynku nie będziesz miał zbyt dużej konkurencji, oczywiście na razie. Pamiętaj, że wydając poradnik w języku polskim zawężasz sobie grupę odbiorców. Jeśli znasz bardzo dobrze angielski, możesz wydać taki poradnik w dwóch wersjach językowych, co zwiększy Twoje zarobki.

Turnieje

W turniejach biorą udział najlepsi i najlepsi wygrywają. Jednak z roku na rok pula nagród wzrasta, a wygrać nagrodę pieniężną możesz już za 13/14 miejsce. Najsławniejszym turniejem cyklicznym jest The International w grę „Dota 2”, na którym w 2014 roku główna nagroda wynosiła 5 milionów dolarów. Jednak nagrody nie są jedyną formą zarobku, bardzo często gracze (szczególnie zajmujący wysokie miejsca) zarabiają na sponsorach. Za założenie koszulki z logiem danej firmy gracze dostają czasem drugie tyle ile za zajęcie wysokiego miejsca.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here