Wysyłanie paczki za pobraniem – teoretycznie bardzo prosta rzecz jednak może sprawiać problemy. Rozwój firm kurierskich w naszym kraju jest związany z mentalnością Polaków, a co za tym idzie ich tokiem myślenia w związku z robieniem zakupów. W sieci pojawia się coraz większa ilość sklepów internetowych – statystycznie, my Polacy wydajemy średnio około 1000zł na zakupy w sieci. Dodatkowo dochodzą do tego jeszcze oferty z portali aukcyjnych. Jednak tak szybko rozwijający się rynek zakupów internetowych nie uśpił naszej czujności. W celu zabezpieczenia się coraz częściej wybieramy opcję paczki za pobraniem.

 

Pobranie – po co to komu?

 

Opcja płatności za pobraniem jest do wyboru już w momencie wyceny paczki w formularzu z zamówieniem. Jednakże nie każdy ze sprzedających udostępnia ten rodzaj płatności. Dopiero patrząc na konkurencję oraz inne oferty (które często posiadają ten sposób płatności) decydują się na takie rozwiązania. W skrócie – za naszą paczkę z zamówionymi przedmiotami zapłacimy dopiero po jej otrzymaniu. Daje to nam, zamawiającym poczucie bezpieczeństwa oraz ochrony. Pozwala to ochronić się przed nieuczciwymi sprzedającymi – wiele razy słyszało się o osobach zamawiających telefon komórkowy, gdzie w paczce znajdowali cegłę. Przesyłka pobraniowa jest również wygodna dla samego sprzedającego – nie musi on czekać na zaksięgowanie wpłaty i od razu może wysłać przesyłkę w formie pobraniowej. Wykorzystanie przesyłki za pobraniem jest niezwykle wygodne również wtedy, kiedy nie mamy możliwości zlecenia przelewu przez internet. Dzięki temu możemy zamówić interesujące nas przedmioty i zapłacić za nie podczas ich odbioru.

 

Pobrania – kiedy się je realizuje?

 

Po otrzymaniu przesyłki i zapłaceniu kurierowi pieniędzy następuje kolejny krok. Kurier przekazuje otrzymane pieniądze w swoim oddziale, gdzie płatności są księgowane tak szybko, jak tylko to możliwe. Dzięki temu pieniądze mają szanse na szybkie zaksięgowanie na koncie sprzedającego. Wszystko zależy od polityki danej firmy kurierskiej i ich sposobu na rozliczanie się ze sprzedawcami. Z reguły jednak firmy kurierskie nie chcą przetrzymywać pobrań i chcą się z nich jak najszybciej rozliczyć.

Korzystając z opcji zapłaty za pobraniem, klienci mają możliwość płacenia za interesujące ich przedmioty w momencie ich dostarczenia. Jest to niezwykle wygodna opcja zakupów w dzisiejszych czasach. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na to, że opcja płacenia za przesyłkę przy odbiorze często jest jedynie minimalnie droższa od standardowej przesyłki przedpłaconej.

 

Podsumowanie

 

W naszym kraju coraz częściej wykorzystuje się przesyłki pobraniowe. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, pozwalające na zachowanie wszelkich niezbędnych środków ostrożności i ograniczonego zaufania do sprzedającego – szczególnie tego prywatnego na aukcji. Sprzedający nie otrzyma pieniędzy, dopóki my nie odbierzemy przesyłki i nie zapłacimy za nią. Dzięki temu da się uniknąć wszelkich nieuczciwych sprzedających, którzy zamiast konkretnie zamówionego przedmiotu wysyłali do tej pory cegły czy papiery. Jest to również bardzo wygodna opcja dla sprzedających – szczególnie tych działających na szeroką skalę. Pozwala bowiem na dokładne sprawdzanie, jakie paczki zostały nadane, które są w trakcie realizacji, które już do klientów dotarły, a które zostały zapłacone. Dla kupujących jest to również pewnego rodzaju ułatwienie. Coraz częściej bowiem, wszelkie przesyłki pobraniowe mają swoje numery. Dzięki nim możliwe jest dokładne zlokalizowanie paczki i sprawdzenie, czy faktycznie została ona nadana i jest w trakcie drogi do nas. Patrząc ogólnikowo, paczki za pobraniem są aktualnie jednym z wygodniejszych rozwiązań, jakie są dostępne – szczególnie w przypadku zakupów od przypadkowych osób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here