Twórca popularnego Facebooka – Mark Zuckerberg – chciał zapłacić za Snapchata, komunikator w którym kasuje się przesyłane zdjęcia zaraz po ich otrzymaniu aż 3 miliardy dolarów. Dla praktycznie każdego z nas jest to kwota z kosmosu. Jednak twórcy aplikacji Snapchat ofertę tą odrzucili! Już samo to zaczyna zastanawiać, czym dokładnie jest aplikacja, jak działa, jak jej używać. Dlaczego właśnie usuwane zdjęcia zaraz po ich otrzymaniu przyciągnęły aż 100 milionów użytkowników?

 

Czym jest Snapchat?

 

Komunikator powstał w 2012 roku, a obecnie korzysta z niego ponad 100 milionów aktywnych użytkowników. Nie mówimy tutaj o osobach, które skorzystały z aplikacji raz i zapomniały o jej istnieniu, lecz o osobach aktywnie z niej korzystających. Obecnie użytkownicy wymieniają się pomiędzy sobą zawrotną ilością filmów oraz zdjęć – około 700 milionów dziennie. Komunikator skupia się przede wszystkim na wymienianiu się pomiędzy sobą plikami multimedialnymi. Tym, co bez wątpienia odróżnia Snapchata od innych znanych komunikatorów, jest automatyczne kasowanie treści, którymi użytkownicy wymieniają się pomiędzy sobą. Tego typu metoda może wydawać się naprawdę dziwna, jednak zaciekawiła samego twórcę Facebooka, który oferował za nią 3 miliardy dolarów. Patrząc z perspektywy czasu, można wnioskować, że decyzja o odrzuceniu tak dużej sumy pieniędzy była bardzo dobrym krokiem. Snapchat bowiem wygrywa z Facebookiem, nawet pomimo mniejszej ilości użytkowników.

Aplikacja Snapchat daje również swoim użytkownikom namiastkę tego, czym jest portal społecznościowy – wszystko dzięki możliwości opublikowania tak zwanych Stories. Stories to nic innego jak krótkie filmiki lub też zbiór zdjęć udostępnianych publicznie, lub konkretnie wybranym osobom.

 

Jak zainstalować, stworzyć konto oraz swoje kontakty

 

Każdy posiadający Androida lub telefon z iOS może za darmo pobrać aplikację ze sklepu dedykowanego dla jego systemu. W najgorszej sytuacji są posiadacze Windows Phone, którzy nie mają możliwości snapowania. Jeszcze do niedawna, użytkownicy telefonów Windows Phone mieli możliwość snapowania przy pomocy aplikacji stworzonych przez zewnętrznych deweloperów. Jednakże w momencie wycieku wielu fotografii – prawdopodobnie z winy serwisu Snapsaved.com – twórcy oryginalnej wersji Snapchata zdecydowali się na zmianę swojego regulaminu. Skutkowało to czasowym oraz permanentnym banowaniem nieoficjalnych kont. Jeżeli już zainstalowaliśmy Snapchata na Androidzie lub iOS’sie, to należy przystąpić do założenia swojego konta. Zakładanie konta jest ograniczone do wprowadzenia swojego adresu mailowego, swojej daty urodzenia (jest to ważny punkt, ponieważ z aplikacji nie mogą korzystać osoby młodsze niż 13 lat), jak również swojego numeru telefonu (jest to konieczne w celu weryfikacji naszego konta). Kolejnym krokiem jest wybranie naszej nazwy użytkownika – czyli nicka, którego później już nie będziemy w stanie zmienić. Ustawić musimy hasło dostępu do naszego konta. Przed pierwszym uruchomieniem naszego Snapchata, aplikacja poprosi nas o dostęp do naszej listy znajomych w telefonie, dzięki temu możliwe będzie dodanie ich do listy znajomych na Snapchacie (jeżeli używają aplikacji). Krok ten można pominąć bez wyrażania zgody na dostęp do listy kontaktów.

 

Snapchat – czyli co i jak

 

Snapchat jest niezwykle prostą w obsłudze aplikacją – jest ona niezwykle intuicyjna, wszystko dzięki niewielkiej ilości opcji, jakie oferuje. Po uruchomieniu aplikacji w prawym górnym rogu mamy możliwość wybrania aparatu – przedniego lub tylnego. Po drugiej stronie, w lewym górnym rogu, możemy włączyć lub też wyłączyć lampę błyskową. W lewym dolnym rogu mamy możliwość przejścia do listy naszych wiadomości, po przeciwnej stronie w prawym rogu mamy dostęp do listy naszych kontaktów. Na dole ekranu wyświetlona jest ikona migawki. Jej wciśniecie, spowoduje zrobienie zdjęcia, natomiast dłuższe przytrzymanie nagranie wcześniej wspomnianego filmiku do Stories.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here