Jak szybko schudnąć
Rate this post

O schudnięciu przypominamy sobie przeważnie, jak zbliża się lato, jakaś wielka okazja, wesele itp. Nie jest łatwo szybko schudnąć, ale nie ma rzeczy niemożliwych. Na pewno jest potrzebna skuteczna dieta, determinacja i dyscyplina. Sprawdź jakie diety pomogą Ci schudnąć.

Pierwszą taką najbardziej drastyczną dietą jest dieta niskokaloryczna, czyli 1000 kalorii i mniej. Najlepiej taką dietę stosować pod okiem specjalistów, aby dobrze dobrał zbilansowaną dietę. Dieta ta oparta przeważnie jest na zupach, koktajlach, napojach, owsianka i batonach specjalistycznych. W takiej diecie trzeba pamiętać, o małe ilości kalorii, ale równocześnie o witaminach i minerałach. Z takich opcji też może być dieta Cambridege lub Diety Light.

Drugą taką dietą może być dieta Dukana, która jest połączona w kilka faz. W pierwszej fazie 10-14 dni chudniemy najwięcej. Zasady są łatwe, żadnych węglowodanów. Zasady diety są łatwe, na dwa tygodnie zapominamy o chlebie, ziemniakach, makaronach, roślinach strączkowych, warzywach i owocach. Też nie myśleć o alkoholu i słodyczach czy soków owocowych. Jemy zaś chude mięso, ryby, cielęcinę, owoce morza. Dozwolone też są chude białe sery, jogurty, a także białko jaj. Posiłki jemy parowane, grillowane lub pieczone. Do tego minimum 1.5 litrów płynów z przewagą wody mineralnej.

szybkie odchudzanie

Trzecią taką dietą jest dieta kopenhaska. Podstawowym żywieniem jest także chude mięso, ale można zjeść trochę warzyw czy owoców. Zero chleba, makaronów, słodyczy ziemniaków. Ważne tutaj są godziny posiłków. Do godziny 8.00 śniadanie, do godziny 14.00 obiad i kolacja o 18.00. Nie wolno podjadać między posiłkami, ale za to pić dużo wody.

Czwartą dietą jest dieta kapuściana. Jej podstawą jest zupa kapuściana. Gotowana z główki kapusty, 6 cebul, 2 zielonych papryk, 1 czerwonej i żółtej, 6 pomidorów i pęczka selera naciowego. Do tego przyprawy wedle upodobań. Warzywa należy pokroić i podsmażyć na patelni i wrzucić do gotowania na ogień. Można dodatkowo lekkie posiłki np. z ryżu niełuskanego z warzywami ugotowanymi na parze lub surowe warzywa i jeden owoc dziennie (omijając banan) . W piątym i szóstym dniu dozwolone jest chude mięso drobiowe i wołowe.

Wszystkie te diety się sprawdzają, lecz są niektóre drastyczne i nie każdemu się je zaleca. Efekt jednak jest. Oczywiście możesz stosować także tabletki na odchudzanie, w takim razie polecamy zapoznać się z rankingiem tabletek na odchudzanie przygotowany przez serwis mocdiety.pl.

6 KOMENTARZE

 1. Chociaż osiągnąłem już wiek stateczny (65), do niedawna chlubiłem się posturą nastolatka – 160/50.
  Jaką dietę stosowałem?! Właściwie żadną ze znanych i uznanych. Być może zabrzmi to bluźnierczo, ale jadłem to, na co w danej chwili miałem ochotę. Mój organizm za to odwdzięczał się wspaniałym metabolizmem.
  Wszystko do czasu. Obecnie zacząłem nieznacznie tyć, lecz mimo wielkiego uznania dla przedstawionych przez Ciebie diet na razie nie będę stosował.
  Moja ślubna jest tym zachwycona, twierdzi, że takim podobam się jej o wiele bardziej(sic!).
  Na szczęście nie jestem ani zachłanny, ani łakomy, zatem uda mi się może trzymać się bezpiecznych granic?!
  pozdrawiam i zapraszam na wakacyjne podśmiechujki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here