Opalenizna dodaje nam osobowości i piękniejszego wyglądu. Zdrowa, promienna i brązowa opalenizna sprawia, że wyglądamy lepiej i nawet szczuplej. Wielu z nas też lubi się opalać, bo się wtedy leniuchuje. Wszystko jednak z umiarem, ponieważ po zbyt długim opalaniu na mocnym słońcu mogą przyczynić się do zaczerwienienia. W przyszłości mogą one powodować starzenie się skóry, a nawet choroby nowotworowe. Jak ktoś nie lubi leżakować lub jest zapracowany i nie ma czasu, to warto wybrać się do solarium. Tam jednak też trzeba uważać co do długości seansu opalania i użyciu dobrych kosmetyków. Obydwie metody są szkodliwe dla naszego organizmu i zdrowia. Naturalne promienie słoneczne dodają nam dodatkowo witaminy D, która jest ważna dla lepszego samopoczucia.

Jak opalać się na słońcu?

Kąpiel słoneczną warto zacząć od przygotowania ciała. Powinno się wykonać przed wystawieniem ciała na promienie słoneczne peeling całego ciała. Usuniesz w ten sposób martwy naskórek, dzięki czemu ciało będzie pokryte równomierną opalenizną. Po zakończeniu peelingu osusz ciało i nawilż dobrze balsamem.

Ochrona przeciwsłoneczna jest ważnym elementem podczas opalania. Używaj kremów od 15 SPF lub wyższym w zależności, jaką ochronę chcesz uzyskać. Im większa cyfra SPF tym mniejsza zdolność opalania i zaczerwień. Jeżeli mało przebywasz na słońcu i masz bladą twarz, to wybierz około 25 SPF dla lepszego bezpieczeństwa. Przy wyborze kremu dostosuj go do swojego typu skóry. Nawet najciemniejsza skóra powinna być zawsze chroniona przed intensywnymi promieniami  słonecznymi. Krem powinien być nakładany co 30 minut, jeżeli jednocześnie korzystamy z kąpieli w wodzie.

Podczas opalania zmieniaj pozycje co 30 minut, obracając się w kierunku słońca. Nikt z nas nie lubi efektu biało-czerwonego ciała. Pamiętaj też o odpinaniu lub rozwiązywaniu sznurków od bikini.

Opaleniznę powinno tworzyć się stopniowo, zwłaszcza przy karnacji bardzo jasnej. Zaczynając od 30-minutowych seansów, zwiększając je do 2-3 godzin nie więcej. Po każdym takim opalaniu warto wziąć prysznic i nawilżyć ciało. W ten sposób nawilżysz skórę i utrwalisz opaleniznę

Jak opalać się w solarium?

jak opalać się w solarium

W solarium warto zwrócić uwagę na opalanie twarzy. Jest to część ciała, które najszybciej się opala i często występują na niej zaczerwienienia i podrażnienia. Warto na twarz i ciało nakładać ochronną warstwę kremu specjalnego do opalania w solarium. Pamiętaj, jednak że po aplikacji należy wytrzeć dokładnie ręce. Przed ułożeniem ciała w kabinie solarnej nałóż na oczy ochronne okulary, które chronią wrażliwe oczy przed poparzeniem. Nie chroniona skóra oczu może stać się sucha i napięta.

Następnie połóż się i rozluźnij mięśnie. Ułóż się wygodnie i prawidłowo, ponieważ unikniesz wtedy białych plam. Kość ogonowa i barki najczęściej przylegają najmocniej do łóżka podczas opalania, dlatego warto te mięśnie rozluźnić najbardziej. Jak lubisz leżeć na brzuchu, to warto po upływie połowy czasu przewrócić się na brzuch, aby mieć pewność, że opalenizna będzie równomierna.

Po seansie w solarium warto wziąć prysznic i skórę nawilżyć, ponieważ wysusza ono jeszcze bardziej skórę niż naturalne promienie słoneczne. Unikniesz zaczerwienionej skóry i możesz w ten sposób wyrównać opalanie.

Opalanie w solarium zaczynaj od 5 do 12 minut nie więcej. Stopniowo tak jak przy promieniach słonecznych na zewnątrz.

Jak zachować opaleniznę?

Kilka porad jak zachować opaleniznę na długi czas:jak się opalać?

  • odpowiednie nawilżenie ciała o każdej porze roku,
  • używanie odpowiednich kremów i balsamów utrwalających opaleniznę, odpowiednich do swojej karnacji,
  • chronić usta przed UV,
  • chronić oczy przed UV,
  • nie używać kosmetyków na bazie alkoholu, bo mogą powodować podrażnienia i plamy,
  • nakładanie kremu ochronnego nakładać już 15 minut przed wyjściem na zewnątrz,
  • nie opalać się długo i na bardzo intensywnym słońcu.
  • nakładaj krem z filtrem co 30 minut, gdy korzystasz z kąpieli w wodzie podczas opalania.

Stosując tych kilka punktów, opalisz się na brąz, utrwalisz opaleniznę i będziesz cieszyła się nią przez długi czas.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here