Rozmowa z dziewczyną. Idziesz właśnie na swoją randkę z kobietą idealną, piękną, inteligentną, z poczuciem humoru. Do czasu Twojego spotkania z TĄ jedyną coraz mniej czasu i nagle euforia płynąca z myśli o spotkaniu zaczyna zanikać. Nie wiedzieć czemu zaczynasz się stresować. Kompletnie nie wiesz, o czym będziesz z nią rozmawiał.

Jak ciekawie poprowadzić rozmowę

Nie ma znaczenia, czy spotykasz się z daną dziewczyną po raz pierwszy, a może jest to kolejne Wasze spotkanie. Podczas rozmowy z kobietą należy przestrzegać kilku istotnych zasad. Pamiętaj, że rozmowa jest interakcją dwóch osób. Skupiając się jedynie na swojej własnej osobie, opowiadaniu o tym, jak Ci mijają kolejne dni, jakie masz problemy, jak w pracy nie zrobisz na nikim wrażenia. Pamiętaj, że kobieta z która się spotkałeś ma również swoje własne problemy i też potrzebuje się wygadać. W rozmowie obie strony powinny dawać z siebie tyle damo. Jedna i druga strona powinna mieć na uwadze chęć podtrzymania rozmowy. Rozmowa to również umiejętność przechodzenia z jednego tematu na drugi. Nie należy bać się wyrażać swoich emocji, gestykulowania, mimiki twarzy, czy prostego uśmiechu. Patrzenie w oczy rozmówcy jest równie istotne – dzięki temu buduje się więź z rozmówczynią, a o to przecież nam chodzi. Na pierwszych rozmowach staraj się poruszać tematy ogólne, postaraj się wybadać, czym interesuje się Twoja rozmówczyni, jakie ma upodobania, co lubi robić w wolnych chwilach. Dzięki temu będziesz miał możliwość podjęcia jakiejkolwiek rozmowy – unikaj jednak niezwykle banalnego pytania, jakim jest Jak w pracy? albo Jak Ci minął dzień? Tego pytania owszem mogą się pojawić, ale na pewno nie na pierwszej rozmowie.

Słuchaj

 Istotnym elementem rozmowy z kobietą jest jej umiejętne słuchanie! Rozmowa to dialog, jednak podczas rozmowy niezwykle istotna jest umiejętność słuchania tego, co mówi druga osoba. Słuchając aktywnie, jesteśmy w stanie skupić się na tym, co mówi do nas nasz rozmówca. Dzięki temu mamy możliwość ustosunkowania się do wypowiedzi naszej partnerki i nawiązania jeszcze lepszego kontaktu. Nikt z nas nie chciałby opowiadać swojej historii komuś, kto go nie słucha. Nie ma nic bardziej istotnego niż właśnie umiejętność słuchania. Możesz być idealnym mówcą, Twoje wypowiedzi mogą być niezwykle interesujące. Jednak jeżeli nie zwracasz uwagi na drugą osobę, to nie licz na to, że będziesz mógł powtórzyć takie spotkanie z kobietą. Brak poświęcenia uwagi jest niezwykle wyczuwalny, jeżeli oczekujesz słuchania od partnerki, daj z siebie to samo. Jednak słuchanie, to nie tylko siedzenie i kiwanie głową. Reaguj, wstawiaj komentarze, daj do zrozumienia swojej rozmówczyni, że słuchasz aktywnie.

Tematy nie dla każdego

 Każdy doskonale wie, że podczas rozmów z kobietami niektórych tematów lepiej jest nie poruszać. Niewątpliwie tematem, którego powinno się unikać – chyba, że jesteście już ze sobą kilkanaście miesięcy – jest plotkowanie o innych. Nie jest wskazane podczas pierwszych rozmów kierowanie się ku tematom obgadywania kogoś.

Rozmowa z kobietą

Rozmawianie z kobietą niejednokrotnie bywa bardzo trudne, wymaga od faceta przestrzegania kilku pewnych zasad. Dzięki poruszaniu odpowiednich tematów, unikania tych niezręcznych można osiągnąć sukces. Dodatkowo umiejętność aktywnego słuchania również pomoże i sprawi, że zaciekawimy kobietę swoją własną osobą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here