Rate this post

Zdecydowałaś się na hybrydowy manicure ze względu na jego trwałość, lecz niestety paznokcie szybko tracą na estetyce i odpadają? Najprawdopodobniej podczas jego wykonywania popełniłaś kilka błędów, które go osłabiły. Zobacz, jak robić hybrydowy manicure, który będzie nie tylko piękny, lecz również trwały!

1. Stosuj kosmetyki sprawdzonych marek

Jeśli zależy Ci na bezkompromisowej trwałości, nie powinnaś oszczędzać na prefabrykatach. Nie ulega wątpliwości, że to jakość lakieru hybrydowego decyduje o tym, jak długo będzie trzymał się paznokci. Chcesz, aby Twój manicure nie tracił na estetyce z biegiem czasu? Postaw na sprawdzone, drogeryjne klasyki: Semilac, Neonail, Modena – to marki, którym możesz zaufać. Eksperymentom rynkowym powiedz z kolei NIE!

2. Pamiętaj o dobrym zmatowieniu płytki

Adhezyjne właściwości lakieru hybrydowego warunkuje dobre zmatowienie płytki. Jeśli o tym zapomnisz lub wykonasz ten krok niedbale, emalia po prostu nie przywrze dobrze do paznokcia, w efekcie czego odpadnie już po kilku dniach. Zanim przystąpisz do aplikacji lakieru, dokładnie przetrzyj płytkę bloczkiem polerskim na całej powierzchni, również na brzegach przy wałach paznokciowych. Później odtłuść ją i odpyl szczoteczką – dopiero na tak przygotowane podłoże możesz nakładać emalię.

3. Prawidłowo korzystaj z lampy

Koniecznie przestrzegaj zalecanego czasu utwardzania lakieru hybrydowego – 2-3 minuty w lampie o mocy 36 W i 4 minuty w lampie o mocy 9 W. Zbyt krótko naświetlana emalia szybko straci swoją elastyczność, a w efekcie popęka. Sprawdź również stan techniczny swojej lampy, a przede wszystkim jej żarówki. Czy wiesz, że należy ją wymieniać co najmniej co 6 miesięcy? Stara żarówka nie będzie w stanie dobrze utwardzić lakieru. Efekt? Hybryda szybko popęka i wykruszy się.

4. Jak malować lakierem hybrydowym?

Bardzo często popełnianym błędem jest malowanie płytki z pominięciem wolnego brzegu. Jeśli o tym zapomnisz, możesz liczyć się z tym, że lakier szybko odpryśnie. Nanosząc emalię, pomaluj również sam koniuszek paznokcia na tzw. „zakładkę” – zapobiegnie to jej wykruszaniu. Uważaj również, aby nie aplikować zbyt grubej warstwy lakieru – im go więcej, tym dłużej zajmie jego prawidłowe utwardzenie.

Problemem może być również nierównomierne rozłożenie lakieru. Dzieje się tak najczęściej w sytuacji, gdy podczas malowania kciuka zmieniasz ułożenie palców – nieutwardzony lakier zlewa się wtedy w okolicy wału paznokciowego. Jak sobie z tym poradzić? Po prostu odwróć dłoń na kilkanaście sekund, aby wyrównać warstwę lakieru. Możesz też malować kciuki osobno, aby unikać takich sytuacji.

5. Dobrze przygotuj płytkę

Nawet najstaranniej wykonany manicure hybrydowy szybko odpadnie, jeśli Twoje paznokcie będą słabe. Zanim przystąpisz do stylizacji płytki, sprawdź jej stan. Jeśli paznokcie są słabe i rozdwajają się, najlepiej zrobić krótką przerwę od hybryd. W tym czasie wzmacniaj je odżywkami i pielęgnuj specjalnymi olejkami. Do robienia hybryd możesz wrócić gdy tylko przestaną sikę rozdwajać i odzyskają zdrowy połysk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here