Dbaj o wzrok w każdym wieku

Rate this post

Niestety najczęściej prezbiopia dotyczy osób starszych, których wzrok znacznie się osłabia i potrzebują one podwójnej korekcji zarówno z bliska, jak i z daleka. Staje się to bardzo uciążliwe, gdy muszą posługiwać się dwoma parami okularów „do czytania” i „patrzenia”. Właśnie dlatego polecamy w poniższym artykule zakup soczewek progresywnych, o których zapewne jeszcze wielu z Was nie słyszało. Zapoznaj się z ich zastosowaniem i wypróbuj na sobie, by nareszcie ulżyć swoim oczom.

Na czym polega prezbiopia?

Można spotkać ją również pod nazwą starczowzroczność, co jak zapewne się domyślacie dotyczy głównie osób starszych, a najczęściej mowa o osobach po 40. roku życia, kiedy to ich gałka oczna osłabia się i zmniejsza swoją elastyczność, a to z kolei powoduje pogorszenie widzenia z bliska i daleka. Prezbiopia nie jest żadną chorobą, a po prostu naturalnym procesem starzenia się oka, które zmniejsza z wiekiem swoją zdolność do akomodacji. Wówczas jego funkcjonowanie zostaje zaburzone, przez co taka osoba może widzieć niewyraźnie przedmioty znajdujące się w większej odległości. Podobny dyskomfort pojawia się podczas czytania, korzystania z telefonu czy też rozwiązywania krzyżówek. Nie sposób jest przecież wymienić wszystkich czynności jakie wykonujesz w ciągu dnia, a potrzebujesz do tego wyostrzonego wzroku.

Warto również zaznaczyć, że starczowzroczność może pojawić się nie tylko u osób z wcześniej wykrytymi wadami wzroku, ale również u osób, które nigdy wcześniej nie miały problemu z widzeniem. Ponadto przykrą wiadomością jest fakt, iż nie da rady przeciwdziałać pogarszaniu się wzroku, co może pojawić się u każdego, niezależnie od prowadzonego trybu życia czy wprowadzonej diety.

Jak można ułatwić sobie życie?

Na pewno noszenie cały czas ze sobą dwóch par okularów nie będzie komfortowe ani wygodne, dlatego radzimy zastanowić się nad soczewkami progresywnymi, które możesz zakupić w każdym profesjonalnym salonie optycznym lub sklepie internetowym. Nie należy się także zbytnio przerazić ani zniechęcać niepotrzebnie, ponieważ szkła kontaktowe przeznaczone są dla osób w każdym wieku, a przy tym są o wiele praktyczniejsze niż tradycyjne szkła okularowe. Ich najważniejszym elementem jest wieloogniskowość, dzięki czemu mogą płynnie zmieniać swoją moc korygowania wzroku w zależności od punktu widzenia z bliska lub daleka w przeciwieństwie do zwykłych soczewek dwuogniskowych.

To zdecydowanie bardziej wygodne widzenie, które zawdzięczamy nowoczesnym technologiom konstruowania soczewki. Przykładowo na początek możemy polecić soczewki Air Optix, które również posiadają w swojej ofercie szkła progresywne o zróżnicowanych mocach korekcyjnych, które możesz dopasować do własnego zapotrzebowania. Co więcej, można niekiedy liczyć na dodatkowe właściwości w postaci powłoki fotochromowej albo antyrefleksyjnej. Ich hydrożelowa budowa pozwala również na swobodne oddychanie oczu, które nie będą czuły się zmęczone ani podrażnione po całym dniu użytkowania.

Na pewno nie pożałujesz swojego wyboru, a Twoje oczy znów będą znakomicie widziały niezależnie od odległości. Natomiast Ty nie będziesz musiał martwić się o swoje okulary na zmianę i ciągłe noszenie ze sobą. To jedynie kilka korzyści płynących z zakupu soczewek progresywnych, które również dla osób starszych stanowią świetną alternatywę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here