internet za darmo
Rate this post

Mówią, że za darmo umarło. Bzdury, bo w dzisiejszych czasach mieć coś za darmo to nie problem. Tak jest m.in. z darmowym internetem i nie chodzi tu o HotSpot WiFi, a po prostu o mobilny (lub stacjonarny) internet. Zapoznaj się z Aero2, darmowym dostępem do internetu.

Czym jest Aero 2?

W skrócie jest to operator telefonii komórkowej w Polsce, który świadczy m.in. usługę darmowego dostępu do internetu na terenie Polski. Maksymalna prędkość internetu wynosi 512kb/s a więc jak na darmowy internet jest w miare okey, ale nie oszukujmy się, do oglądania filmów YouTube, transmisji online itp. się nie nadaje… jednak to nie jest głównym problemem. 2 kwietnia 2014 wprowadzono uciążliwą weryfikację osoby korzystającej z darmowego internetu – CAPTCHA. Jest to forma weryfikacji polegająca na przepisywaniu kodu z obrazka co 60min. Tego typu utrudnieniem objęci są wszyscy użytkownicy sieci Aero2 z wyjątkiem użytkowników z dysfunkcją wzroku, którzy muszą oczywiście zweryfikować się za pomocą dokumentów z Aero2. Więcej o zasadach działania sieci Aero2 znajdziesz na Wikipedii.

Darmowy internet – Czy naprawdę warto?

Czy jest sens korzystania z bezpłatnego dostępu do internetu Aero2? To wszystko zależy od sposobu korzystania z tej sieci. Jeżeli głównym celem jest przeglądanie stron internetowych – Aero 2 może spełnić Twoje wymagania, jednak niema co liczyć na szybkie wczytywanie się stron, no chyba, że jesteś cierpliwą osobą, taka cecha przyda się nie tylko przy przeglądaniu internetowych treści, ale cogodzinnym przepisywaniem kodu CAPTCHA. Jeżeli jednak nie należysz do cierpliwych osób lub po prostu szukasz darmowego internetu do oglądania filmów online, transmisji czy gier multiplayer itd. To niestety musisz obejść się ze smakiem, niestety na polskim rynku nie istnieje żaden inny operator obsługujący darmowy dostęp do internetu, ale czy naprawdę nie lepiej dołożyć trochę grosza do usługi, która działa na normalnym poziomie tj. nie ogranicza użytkownika przepisywaniem kodu itp.?

Jak nie darmowy, to tani internet. Ale jaki?

Tu jest ciężko się połapać za sprawą coraz to dziwnych ofert popularnych i mniej popularnych operatorów oferujących tani internet (i nie tylko). Jednak warto zwrócić uwagę na jedną z wielu ofert, na ofertę PLUSa, który przedstawił nam propozycję testu szybkiego internetu LTE (czym jest LTE? Przeczytasz tu) za 9zł! Zainteresowane osoby mogą skorzystać przez 2 tygodnie z szybkiego internetu LTE za 9zł, po upływie terminu możemy po prostu bez konsekwencji zrezygnować i oddać modem lub router WIFI (otrzymujemy jedną z tych rzeczy przy rozpoczęciu testowej usługi) do PLUSa. By zapoznać się z ich ofertą wystarczy kliknąć w poniższy odnośnik:

Internet LTE za 9 PLN

Dlaczego tylko PLUS?

To nie jest kwestia reklamy… Po prostu PLUS ma największy zasięg internetu w Polsce, jest to operator który posiada najwięcej BTSów w kraju dzięki czemu ma przewagę nad konkurencją. Dotyczy to także atrakcyjnej cenowo oferty szybkiego internetu LTE.

2 KOMENTARZE

  1. Korzystalem z Aero2 ale jeszcze zanim doszla ta weryfikacja i szczerze wtedy to mialo sens. Teraz to nie ma co zawracać tym głowy i wybrać jakąś tanią ofertę z jakiejś sieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here