Czym malować brwi – kredka, żel, a może cień?

3 (60%) 1 vote

Wyraziste i zadbane brwi to obecnie podstawa makijażu. Jeśli naturalnie masz ciemne i gęste, to możesz tylko je lekko zdyscyplinować, jeśli jednak są rzadkie i bardzo jasne, koniecznie musisz sięgnąć po kosmetyki przyciemniające. Czym malować brwi?

Czasami malowanie brwi nie ma wcale na celu nadania im koloru, zdecydowanie bardziej chodzi o to, by wydawały się gęstsze i były bardziej zaznaczone. Na ważniejsze, większe wyjścia lub do wieczorowych kreacji możesz postawić na ich naprawdę mocne podkreślenie.

Malowanie brwi

Malowanie brwi obecnie stało się najgorętszym trendem w makijażu. Bez tego nie wyobrażamy sobie makijażu dziennego, a już szczególnie wieczorowego. Ich odcień i natężenie barwy mogą być zależne od bardzo wielu czynników. Przede wszystkim musisz je dobrać do swojego rodzaju urody. Jasna cera, jasne włosy i czarne brwi – to raczej nie pasuje. Ale już lekki brąz bardzo dobrze się sprawdzi.

Czym malować brwi – standardowa kredka

Jeśli zastanawiasz się, czym malować brwi, pewnie pierwszą rzeczą, która przychodzi ci na myśl, jest kredka. To naprawdę dobre rozwiązanie – kredki do brwi są miękkie i trochę szersze niż te do oczu. Bardzo często wyposażone są w grzebyk lub szczoteczkę, która od razu pomoże ułożyć włoski. Kredka jest dobrym rozwiązaniem, jeśli twoje brwi są przerzedzone – pokryje także skórę, dzięki czemu optycznie będzie ich więcej.

Dodatkową zaletą kredki jest to, że można nią nieco skorygować kształt brwi. Przydaje się, jeśli chcesz je przedłużyć lub nieco bardziej wygiąć. Kredka ma jednak kilka wad. Jej stosowanie to raczej rozwiązanie dla nieco bardziej zaawansowanych w sztuce makijażu. Czym malować brwi, jeśli nie masz w tym doświadczenia?

Cienie do brwi

Inne rozwiązanie do malowania brwi to cienie! Są wygodne i łatwe w nakładaniu. Dają bardzo naturalny, niezwykle miękki efekt. Można także stosować je na mokro, by rezultat był bardziej wyrazisty. Cienie są łatwiejsze w użyciu od kredki.

Warto sięgnąć w tym celu po paletkę do brwi. Dzięki temu będziesz miała duży wybór kolorów i będziesz mogła dopasować odpowiedni odcień na co dzień i odpowiedni na wieczór. Na dodatek warto użyć także najjaśniejszych ceni z zestawu – tych w kolorze skóry. Naniesienie ich tuż pod linią rzęs pomoże je wykonturować i zaznaczyć.

Czym malować brwi – żele i woski

W zasadzie żel czy wosk do brwi służą raczej do ich zdyscyplinowania, ale faktem jest, że najczęściej są one także zabarwione i dobrze sprawdzają się podczas malowania. Ich zadaniem jest dodanie połysku i ułożenie wszystkich włosków w jednym kierunku.

Żele i woski mają z reguły odpowiednią szczoteczkę, która pomoże ci zapanować nad ułożeniem brwi. Tego rodzaju produkty świetnie sprawdzają się na co dzień, ale możesz ich użyć także przed ważniejszym wyjściem. Niektóre żele dają kilkudniowy efekt. Wystarczy nałożyć je na kilkanaście minut, a potem ściągnąć (to kosmetyki peel off). Dzięki temu nie będziesz musiała zastanawiać się, czym malować brwi. Efekt utrzyma się na długo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here